Skocz do zawartości

[upgrade] Modyfikacje w rowerze Unibike Fusion 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Od 7 lat ujeżdżam swojego Unibike Fusion 27,5 z 2015 roku.

Mam ramę 23 cale i zmianie mostka na krótszy i podniesieniu go za pomocą adaptera w końcu mam wygodną pozycję dla moich 201 cm wzrostu.

Ostatnio zauważyłem, że 98% moich wypraw to asfalt, ścieżki rowerowe mieście i generalnie twarde nawierzchnie. Zacząłem się zastanawiać nad zmianą roweru ale jako, że nie lubię pozbywać się czegoś co działa to pomyślałem, że zamiast kupować nowy rower to podrasuję trochę mój.

Po pierwsze wymyśliłem, że obecny amor SR Suntor XCM który właściwie ciągle mam zablokowany wymienię na sztywny widelec aluminiowy. Pozwoli to odchudzić rower z 2 kilo i pewnie na dłuższych jak dla mnie wyprawach będzie trochę lżej. Wybór padł na Mosso M3 Pro. Nie jestem kolarzem, żeby iść w karbon i nie chcę też na widelec wydać 800 czy więcej PLN.

Druga sprawa to zmiana kół, obecnie mam 27,5 cala z oponami Schwalbe Land Cruiser Plus 27,5 x2.0 Wymiana z podstawowego Smart Sama dała mi naprawdę sporo, jeździ się szybciej, lżej. Ale pomyślałem, że wsadziłbym obręcze 28 cali z oponami Land Cruiser 28x1,75. Około 10 cm więcej obwodu także przy takim samym przełożeniu powinno być odrobinę szybciej i lżej.

 

Co generalnie sądzicie o moim pomyśle? Całość zamknie mi się w 850 pln i myślę, że miałbym rower lepszy na dłuższe trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koła o większym sprawią, że będzie się pedałować przy rozpędzaniu nieco ciężej, a nie lżej na tych samych biegach. Z drugiej strony węższe, gładsze i zapewne bardziej napompowane opony usprawnią jazdę po twardej  powierzchni.

Edytowane przez Miro1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec wymieniony, koła też. Rower lżejszy i aż przyjemniej się jedzie.

Jeszcze w ramach zmian planuję zmianę napędu z 3x9 na 1x10 lub 1x11. Na początek dam z przodu 34 lub 36 zębów, teoretycznie powinno być optymalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...