Skocz do zawartości

[6000zl] rower fitness / trekking jaki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę kupić zgrabny, zwinny rower do miasta i na wycieczki, w pełnej wersji wyposażenia (bagażnik, błotniki, chętnie prądnica w piaście). Jeżdżę sporo po mieście, ale zdarzają się też dłuższe letnie wycieczki krajoznawcze - głównie po polnych drogach i dziurawym asfalcie. Myślałam, że amortyzatory są warunkiem koniecznym, ale sprzedawcy przekonują, że karbonowy widelec + grubsze opony wystarczą. Na osprzęcie się nie znam, z doświadczenia wiem, że ten tani trzeba ciągle serwisować ;) będę wdzięczna za rady. Rozważałam: Riverside 920 SRAM NX lub Shimano XT (minusy - trzeba doposażyć, ale to chyba nie problem, nie ma ramy z niskim przekrokiem, a to wygodne przy strojach do pracy)  i Trek Dual Sport 3 equiped z niskim przekrokiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonowy widelec jest lekki i to jest jego zaleta - w temacie amortyzacji karbon nic nie zmienia...

Po co Ci prądnica w piaście? Żyjemy w epoce lampek doładowywanych przez usb albo na baterie AA / AAA wszystko na ledach co gwarantuje wiele godzin świecenia.

Każdy osprzęt trzeba regularnie serwisować i wymieniać ... droższy jest z reguły lżejszy i trochę (nie zawsze) trwaszy ale różnica w trwałości nie jest proporcjonalna do różnicy ceny. Nie jest tak że drogi rower nie dość że będzie dłużej jeździł bez okresowych wymian to jeszcze nie trzeba go będzie serwisować

Edytowane przez grzesiowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze Specialized Sirrus X 3.0 Step Through EQ, Trek Dual Sport 2 Equipped z niskim przekrokiem Gen 5 i damski Cube Nulane Pro FE (ten będzie ponad budżet ale bije poprzednie osprzętem i sztywnymi osiami - miże ich nie potrzebujesz ale rowery wart swojej ceny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...