Skocz do zawartości

[do 2000zł] dla kobiety z chorym kręgosłupem


Rekomendowane odpowiedzi

Podobnych tematów było mnóstwo, jednak cena jak i oferty producentów na bieżąco się zmieniają, więc postanowiłem założyć oddzielny.
A i wymagania są dość specyficzne, ponieważ zamierzam kupić rower dla mamy, która ma poważne problemy z kręgosłupem. Lekarz zalecił jej rekreacyjną jazdę rowerem, jednak koniecznie w pozycji maksymalnie wyprostowanej. Oczywiście idealnie sprawdziłby się tutaj rower miejski lub trekkingowy, jednak te pierwsze mama odrzuca, bo jej się zwyczajnie nie podobają, a mnie z kolei trekking do kilkukilometrowych rekreacyjnych przejażdżek wydaje się przesadą - również z uwagi na masę rowerów w tej cenie.
Dodatkowo chcę, by rower był maksymalnie prosty w obsłudze - najlepiej na V-brake oraz z możliwością łatwej i taniej zmiany napędu na 1x, bez żadnych przerzutek czy dynama w piaście.

Moją uwagę na tę chwilę przykuły rowery marki Kands, często na forum polecane. Modele 2023 i 2024 zaskoczyły mnie wręcz wyglądem i malowaniem, bo byłem przyzwyczajony, że Lazaro i Kands to tanie paskudy. :)
https://kands.pl/rower/28-crossline-1100-d-2023/
https://kands.pl/rower/28-kands-canavaro-hydr-2024/
może ten, jeśli uda się dostać w założonym budżecie https://kands.pl/rower/28-crs-1200d-2024/

Niestety z Kandsem jest taki problem, że nie ma gdzie ich obejrzeć i przymierzyć. Nie wiem więc, czy to na pewno dobry kierunek.

Liczę zatem na Wasze doświadczenie, poradę i ewentualną propozycję innych typów/modeli rowerów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu rowery stanowią znaczną część sprzedaży sklepów i sklepików rowerowych, więc może rozejrzeć się po okolicy co jest dostępne i poprzymierzać? Marka ma tu raczej drugorzędne znaczenie.

Pozycja na rowerach crossowych przeważnie nie jest całkiem wyprostowana, więc nie wiem czy mama będzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Problem jest taki, że co producent, to inny kształt ramy i geometria, szczególnie w przypadku tych tańszych, podstawowych modeli. U jednego cross to bardziej trekking, a u innego bardziej MTB... Chociaż z tego co widzę, przynajmniej po kształcie ramy na zdjęciach (bo tabelę z geometrią chyba nie istnieją), to Kands w końcu ma w miarę cywilizowane ramy, a nie jakieś pokraczne trzepaki. ;)

Oczywiście bez przymiarek, szczególnie w tym przypadku, nic nie kupię, jednak chciałbym zrobić sobie jakąś bazę ewentualnych pozycji do rozważenia.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...