Skocz do zawartości

[do 3000zł] uniwersalny do jazdy po mieście, trasach leśnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zastanawiam się nad pierwszym od dawna rowerem, przeglądam różne opisy i wybrałem kilka rowerów.

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-orbea-onna-29-50-pd30718/?v_Id=192601

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-lapierre-edge-7-9-pd30089/?v_Id=184258

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-livigno-evo-tour-2024/

https://www.intersport.pl/rower-gorski-mtb-genesis-2022-impact-5-2-29-1x11-791824.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIn_bixenzhgMV7mSRBR1gNAeDEAQYAyABEgJGAPD_BwE

Mam 175cm wzrostu, waga ok 75kg.

Rower głównie do jazdy w mieście oraz po leśnych ścieżkach.

Prośba o podpowiedzi z Waszej strony czy któryś z tych bardziej się wyróżnia, czy ewentualnie którys odpada i dlaczego.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@grzesiowuz tą Ziemią Łódzką to trafiłeś idealnie - mieszkam w Łodzi.

Bardziej rekreacja po ścieżkach głównie utwardzonych (tak żeby również dzieciaki dały radę) - raz czy dwa razy w roku jakiś wypad w Bory Tucholskie czy Mazury ale też głównie leśny dukt.

Miasto 70% - pozostałe 30%

Ewentualnie czy sens pakować się w koszty powyższych rowerów czy iść w coś znacznie tańszego?

Edytowane przez bialy_y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bialy_y

podstawowe deore to też nie jest jakiś kosmos technologiczny, wg mnie różnicy nie zauważysz. Poza tym przedstawiłeś rowery xc, do jazdy w terenie. Co z tego że napęd jest trochę wyższej klasy skoro dopasowany do tras po jakich będziesz się poruszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felt spoko ale poza asfaltem to chyba szału nie będzie. Wąska opona, twardy szosowy napęd. No i brzydki trochę, ale to już kwestia indywidualna ;).

Mam wrażenie że chyba nie do końca ogarniasz kwestie napędowe. Poczytaj o korbach, wielkości zębatek, zakresach przełożeń itd, sporo się wyjaśni i będziesz wiedział czego potrzebujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dokładnie jak piszesz, moja wiedza zatrzymała się wiele lat temu na zwykłych „góralach”. ;)

oczywiście doczytam jeszcze i może się rozjaśni czego potrzebuje. Musi być uniwersalnie i miasto i czasem trasa leśna i tak żeby nie denerwować się że co chwila coś sie dzieje z osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zastanawiam się w ogóle czy dla kogoś jak ja kto będzie używał bardzo rekreacyjnie roweru warto inwestować w takie sprzęty i czy rzeczywiście czy to alivio czy Acera czy deore zrobi taką różnicę?

czy lepiej jakieś lazaro Aero v3 czy jakiś kands pure?

Edytowane przez bialy_y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower crossowy z oponami ok. 50 mm, z maks. 2 tarczami z przodu, najlepiej z jedną.

Kierunek Decathlon - najlepszy możliwy stosunek ceny do jakości, wg mnie nie ma co główkować, wg mnie ta sieć bdb analizuje potrzeby/możliwości amatorskich uprawiaczy sportu - za to im płacą i robią to dobrze.

Piszę zupełnie serio bez ironii. Po podstawowe, przyzwoite zakupy spożywcze idzie się do Lidla czy Biedronki, po podstawowe potrzeby sportowe idzie się do Decathlonu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920-shimano-xt/_/R-p-329787

Dokładnie jak wyżej, nie ma co iść w skrajność. Jeżeli możesz wydać te 3,5k i nie będzie to zamachem na domowy budżet to będzie to rower idealny. Dobrze wyceniony na bdb podzespołach i przyjazny w użytkowaniu. Brać póki rozmiar jest dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego riverside nawet się przymierzałem ale właśnie zastanawialo mnie czy 3,5 tys za rower z decathlon to dobry pomysł i czy w tych pieniądzach nie poszukać czegoś innego. Alternatywa była słabsza wersja tego roweru czyli riverside 500… no ale wtedy postanowiłem pogrzebać i popytać Was na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bialy_y napisał:

3,5 tys za rower z decathlon

To będzie najprawdopodobniej najlepiej wydane 3,5k na rower. 
 

Z drugiej strony kupno Riverside 500 i wymiana hamulców na hydrauliczne też nie będzie głupim pomysłem. 

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w zmianę hamulców nie wchodzi w grę, sam tego nie zrobię a zlecanie komuś raczej nieopłacalne.

dzieki wszystkim za cenne uwagi, muszę jeszcze przeanalizować dokładnie wszystkie propozycje i przede wszystkim to w jaki sposób będę korzystał ze sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat. Dla siebie mam szosę, a szukam czegoś na wyjazdy rodzinne, przede wszystkim z synem więc ścieżki, chodniki i pewnie teren. 

Nastawiam się ma coś na hydraulicznym hamulcach i napędzie 1x. Chciałbym się zmieścić w budżecie 2-×2,5 i żeby ten rowerek trochę posłużyl z dzieckiem. 

Obecnie typy: 

SENSA LIVIGNO EVO TOUR 2024

Focus Whistler 3.7 lub 3.9 - ten drugi ponad budżet. 

MTB Merida Big Nine 500 ES 

Ten 1 z polskiej dystrybucja jest w fajnej cenie. Pozostałe trochę droższe i zza granicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym tego Rock Machine, może i podstawowy ale to nadal klasę lepszy uginacz od XCM'a. Napęd też uważam że w mieście lepiej się sprawdzi 2x.

Dlatego też od tej Sensy wolałbym chyba nawet https://www.focus-bikes.com/pl_en/whistler-3-7 szczególnie biorąc pod uwagę cenę.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...