Skocz do zawartości

[Odchudzenie roweru] Jak zmniejszyć masę Grand Canyona 7 '24


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, odpowiada mi geometria roweru i ogólnie mi się po prostu podoba :)  Pomału przetrawiam, że te modyfikacje mogą wyjść więcej niż pierwotny zakup roweru. Celuję w Rebę z manetką, koła DT XR 1700, kasetę Srama Eagla no i jakieś jeszcze niesprecyzowane opony. Samej przerzutki nie planowałem wymieniać.

 

@KSikorski wydaje mi się, że kwestia dobrej dokumentacji w postaci aktualnych zdjęć i dowodów zakupu powinna ułatwić batalię z ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, chrismel napisał:

Wiatr wziąłem z Garmin Connect po imporcie danych z nawigacji do niego.

Zdarza mi się robić nie 3 a np. 30 zjazdów i wyniki też są identyczne podczas takiej serii.

Czyli z jakiejś stacji meteo nie wiadomo gdzie, np. na lotnisku. Takie dane można sobie zupełnie odpuścić, zatem i całe porównanie też.

Nie chodzi o serię, bo ta faktycznie powinna być powtarzalna.
Chodzi o porównanie z różnych dni, które nie są porównywalne. Musiałbyś w ramach jednej serii przejechać na różnych oponach i wtedy można by cokolwiek zacząć porównywać.

Jeżeli masz zebrane dane z kilkudziesięciu serii na jednych i drugich oponach, to można wyznaczyć widełki min/maks i średnią z tych maksymalnych prędkości zjazdu. To już będzie jakaś rozsądna statystyka i być może będzie widać jakieś różnice.

To co podajesz 42km/h vs 50km/h to jakieś 19% zysku, nierealne do osiągnięcia na takim zjeździe wyłącznie oponami (tymi co masz, jakaś zjazdowa vs szosowa to inna historia, choć i tak bym się nie spodziewał gigantycznej różnicy).
Przy takich prędkościach kluczowe są opory powietrza, więc zakładając że potrafisz się złożyć powtarzalnie, to zostaje wpływ wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...