Skocz do zawartości

[pozycja na rowerze] Nie potrafię sobie znaleźć dobrej pozycji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Potrzebuję pomocy w ustawieniu roweru, bo mam uczucie, że jest zbyt długi - czytam i czytam forum i już zgłupiałem od tych wszystkich informacji. Przed kombinacjami dretwiały mi dłonie, po kombinacjach dłonie są OK, ale znów pobolewają ręce w łokciach - jadąc teraz na rowerze mam wyprostowane ręce, a tak chyba nie powinno być.

Mój rower to Riverside RS500 w rozmiarze M. Mam 175 cm wzrostu, przekrok 79 cm i szerokość w barkach (od kości do kości) 39 cm. Waga 76kg. W rowerze dodatkowo mam w tylnim kole 4kg (silnik) i w ramie 5kg (bateria bidonowa)

Do tej pory zmieniłem siodełko na Wittkop medicus pro 6.1, bo poprzednie sprawiało, że po około 15-20 km bolał mnie tyłek. Chciałem obniżyć kierownicę do wysokości siodełka, więc podjąłem następujące kroki:
1. Przełożyłem podkładki nad mostek.
2. Obróciłem mostek do góry nogami.
3. Zmieniłem kierownicę z giętej na prostą - stara i nowa kierownica ma 620mm

Po tych wszystkich zabiegach kierownica jest mniej więcej na wysokości siodełka, ale mam wrażenie, że jeszcze bardziej się oddaliła - nawet logiczne, że się oddaliła.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia i mógłby podzielić się radami, jak ustawić rower, żeby był bardziej komfortowy? Może są jakieś inne sposoby na skrócenie "długości" roweru? A może ja coś źle kombinuję?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS

W zeszłym roku robiłem wycieczki 20-30km, a teraz ze wspomaganiem 50-80km i trochę to przeszkadza, że coś, gdzieś człowieka uwiera.

Edytowane przez PITiMAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Gięta kierownica daje większy komfort niż prosta wiec to moim zdaniem nie była dobra zamiana . 

2 Jeśli rower wydaje się za długi to daj krótszy mostek . Jaki jest teraz ?

3 Jeśli musisz mocno kombinować z kierownicą żeby była na poziomie siodła to chyba siodło masz bardzo nisko . ? . Może rama jest za duża ?

4 Jak napisał @pecio - zdjęcie pomoże powiedzieć coś więcej .

Edit - wg tabelki producenta Mka jest odpowiednim rozmiarem dla 175cm

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pecio napisał:

Zrób sobie foto na rowerze w pozycji  i zapodaj do oceny.

Cytat

4 Jak napisał @pecio - zdjęcie pomoże powiedzieć coś więcej

W tygodniu postaram się zrobić zdjęcie.

Cytat

1 Gięta kierownica daje większy komfort niż prosta wiec to moim zdaniem nie była dobra zamiana .

Tu się chyba źle wyraziłem - stara i nowa kierownica ma podobne gięcie do tyłu, ale stara ma wznios, a nowa nie

Cytat

2 Jeśli rower wydaje się za długi to daj krótszy mostek . Jaki jest teraz ?

 Żona zrobiła mi pomiary i mostek jest 80mm, ale nie wiem jaki kąt

Cytat

3 Jeśli musisz mocno kombinować z kierownicą żeby była na poziomie siodła to chyba siodło masz bardzo nisko . ? . Może rama jest za duża ?

Wydaje mi się, że jest OK. Nie pamiętam dokładnie, ale żonie wyszło tak:

- kierownica od podłoża 100cm

- siodełko od podłoża 97cm

- siodełko od środka suportu 69cm

Cytat

wg tabelki producenta Mka jest odpowiednim rozmiarem dla 175cm

Tak mi też mówili w Decathlonie tam też jeździłem S i M - M mi jakoś bardziej pasowało, ale takie to próby w sklepie między regałami :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...