Skocz do zawartości

[Magura vs Shimano] Słabe hamulce Magura MT5 na co wymienić


Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowe hamulce Magura mt5 (czterotloczkowe), moc hamowania jest całkowicie do niczego (dziwi mnie to bo opinie mają bardzo dobre). Oczywiście klocki dotarłem, troszkę się poprawiło ale dalej tragedia, odpowietrzony prawidłowo nie zatłuszczone itp, klocki wymieniłem na inne i to samo.

Nawet tylny hamulec jest zdecydowanie za słaby mimo tarczy 180mm.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? W testach te Magury są bardzo zachwalane, podobno mocy im nie brakuje, sam ważę 65kg.

 

U znajomych w rowerach nawet z jakimiś najtańszymi Shimano moc hamowania jest taka jak trzeba.

Chcę wymienić np na slx (do kupienia aktualnie za ok 600zł) tylko dwutłoczkowe. Czy 4 tłoczkowe dają coś poza nieco większa siłą hamowania? Mają dużo większą pojemność cieplną? 

Aktualne Magury po dłuższym zjeździe w Beskidach tylny hamulec wysiada już z przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy Magury to często miedzy innymi nieodpowiednie do nich tarcze-klocki. Co do opinii to wielu się tego pozbywa z wszelakiej maści powodów a jest ich trochę. W rowerach u tych co trochę się ścigają sporo jest modeli Shimano albo przynajmniej klamki a reszta Magury. Wielu w ogóle miało by Shimano bo to najpewniejsze heble ale mają jeden minus czyli nie pasuje im praca klamki. Kto ma to gdzieś albo lubi taką pracę to tylko Shimano. 

Na szlakową jazdę spokojnie 2 tłoki starczą. Coś z jazdy po dzikusach zwłaszcza ostro w dół, sporo ścianek tylko 4 tłoczki. I nie chodzi o silę tylko efektywność układu gdzie ręce mniej się męczą na takich zjazdach z 4 tłoczkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłem na przód na próbę slx 4tloczkowe z nowymi klockami żywicznymi i po dotarciu siła taka sama jak w magurach. Więc winne muszą być tarcze bo co innego. Zauważył ktoś ze tarcze posiadające więcej nacięć słabiej hamują? 

Miał ktoś taki przypadek, że po wymianie tarcz na jakieś markowe hamulce zaczęły wreszcie poprawnie hamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...