Skocz do zawartości

[przerzutka tył 10rz.] Shimano RD-M6000 vs. M7000, oraz kółka od M8000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Napęd 1x10, z tyłu największa koronka 42z, wózek GS. Przerzutka ze sprzęgłem do ograniczenia drgań łańcucha

1. Znalazłem dwie przerzutki: Deore RD-M6000 i SLX M7000. Czy istnieje między nimi różnica w ułożyskowaniu kółek in plus dla SLX?
Jakie są generalnie między nimi różnice i czy warto dopłacać do SLX?

Chciałem XT, ale M8000 jest dla 11rz. kasety, a XT M786 ogarnia kasety z max 36z - odpada.

 

2. Druga opcja, biorę Deorkę i kupuję zestaw dobrych kółek do M8000. No ale są pod 11rz. Ogarną łańcuch 10rz? ktoś stosował w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice między deore a slx są ale bez znaczenia w praktyce. Kółka w obu są takie same. tylna blacha wóżka w slx chyba jest aluminiowa.

Kółka na lepszych łożyskach wnoszą bardzo bardzo niewiele. Nie widzę żadnego praktycznego sensu żeby wymieniać jedna na drugie gdy te zwykłe są nowe. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zagra. Mam m8000 w napędzie 10sp z kasetą właśnie 11-42 i pięknie to działa.

Jeśli chodzi o kółka to w XTku oprócz łożysk jest jeszcze jeden fajny patent. Są takie rowki na krawędziach kółka, dzięki którym syf z oliwki zbiera się do granicy tego rowka, nie na całym kółku, dzięki czemu łatwiej kółka wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki shimano 10-12s mają ciąg praktycznie ten sam (różnice na drugim miejscu po przecinku). 

Ale... przerzutka m8000 ma dokładnie ten sam mechanizm sprzęgła (ten sam p/n) i te same sprężyny co m6000 a nawet tą samą długość i kształt wózka. Czy jest sens dopłacać - IMO żadnego. Można sobie kółka wsadzić od XT jak zużyją się fabryczne. Na bazie swoich obserwacji nawet śmiem twierdzić, że XT od generacji m781 nawet szybciej się zużywają (luzy) niż te tanie grupy.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że łożyska ślizgowe w kółkach przerzutkowych są lepsze od kulkowych, w xt dolne łozysko kulkowe po błotnym maratonie zawsze stało, woda i syf w środku, ślizgowe kręciło się bez problemu. Jakieś zamienniki aluminiowe na łożysku kulkowym to samo, błotny maraton i łożysko stoi. W ślizgowe za bardzo nie ma gdzie woda wleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nowa Deorka doszła, ale mam z nią pewien... problem.

Patrząc na kółka na wózku, to one są ustawione nierównolegle osiowo wzgledem siebie - dolne kółko celuje lekko w bok górnego kółka. Same wózki są proste.

Jak dla mnie kółka powinny mieć osie rownoległe wzgledem siebie, ale może to jest jakiś celowy zabieg konstrukcyjny, aby łańcuch lepiej obierać z korby?

Moze ma ktoś dostęp do nowych i mógłby zerknąć jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...