Skocz do zawartości

Gravel do 3800


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, poszukuje gravela w budżecie do 3800  najpewniej rozmiar M (174cm) zależy mi na tym, żebym w przyszłości mógł go zmodyfikować, czyli wymiana hamulców itp, czyli ważniejsze będzie dla mnie dobra rama niż osprzęt? Ostanie moje wymaganie to, żeby opona była szersza niż jest w typowej szosówce. Dodam, że moje typy to Kelly’s soot 30 i oxfeld gr-2

Edytowane przez Illumix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, za odpowiedź mógłbyś jakoś uargumentować ten wybór? Jestem laikiem w temacie i chętnie bym się dowiedział czegoś więcej na temat dlaczego polecasz akurat ten rower o ewentualnie coś o moich propozycjach, szczególnie oxfeld, ponieważ mam możliwośc zakupu go w sklepie, który jest dosyć niedaleko mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To jeszcze ostatni egzemplarz tribal gravel 120 z Decathlonu, czy to też jest ciekawa opcja? Chyba zdecyduję się na tego oxfelda w takim razie, mało jest o nim opinii w internecie, a sprzedawca polecał, ale wolę się jeszcze upewnić.

Edytowane przez Illumix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Illumix napisał:

wymiana hamulców

Na jakie ? Hydrauliczne ? To będziesz musiał zmienić klamkomanetki czyli tak naprawdę całą grupę na GRX. Cena ponad 3000 zł + koszt wymiany. Kompletnie nie opłaca się kupować roweru który nie ma docelowej grupy napędowej. Modyfikować możesz sobie siodełko, owijkę, koła, opony ale nie tak kosztowną rzecz jak napęd.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dobrze wiedzieć myślałem, że najpierw kupię rower za tyle ile mogę na niego wydać, a później jak więcej pieniędzy się znajdzie to coś jeszcze porobię, czyli wybór pada na oxfelda w takim razie, chyba że ktoś coś jeszcze w temacie się wypowie lub odradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czyli wybór pada na oxfelda w takim razie

Ale ten oxfeld to szału nie robi, bo mówimy o tym rowerze?

Rower gravel OXFELD GR-2 | CentrumRowerowe.pl

osie QR, alumionowy widelec, 12,5kg wagi za 3800 zł, to chyba nie jest super okazja.

Oglądałeś Eskery?

Kross Esker | 2.0 MS | Rower gravel | Rowery gravel Kross Esker (greenbike.pl)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Artur85 napisał:

Ale ten oxfeld to szału nie robi, bo mówimy o tym rowerze?

Rower gravel OXFELD GR-2 | CentrumRowerowe.pl

osie QR, alumionowy widelec, 12,5kg wagi za 3800 zł, to chyba nie jest super okazja.

Oglądałeś Eskery?

Kross Esker | 2.0 MS | Rower gravel | Rowery gravel Kross Esker (greenbike.pl)

 

Tego eskers też oglądałem i się nad nim zastanawiałem. 
https://marketrowerowy.pl/rower-gravel-kross-esker-20-rozmiar-m-20-rubinowy-ms-p-4887.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwydSzBhBOEiwAj0XN4Of53uLgsfro3h1JGV-iPx0hEN2hTcfRZp5dyi6ZqnmAA9e86M1pABoCAP0QAvD_BwE

kwestia jest taka, że chciałbym jeszcze przed zakupem na niego wejść i zobaczyć co i jak. Tutaj jest trochę tańszy, to kwestia jednego rozmiaru czy może być inny osprzęt? Ponoć warto zwrócić uwagę na piasty, żeby były Shimano, a nie zamienniki?

Edytowane przez Illumix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur85 napisał:

Ale ten oxfeld to szału nie robi, bo mówimy o tym rowerze?

Rower gravel OXFELD GR-2 | CentrumRowerowe.pl

osie QR, alumionowy widelec, 12,5kg wagi za 3800 zł, to chyba nie jest super okazja.

Jakie osie QR?

  • Rodzaj osi - przód Sztywna oś 12x100 mm
  • Rodzaj osi - tył Sztywna oś 12x142 mm

Nie 12.5 tylko 12.26 kg i to w największym rozmiarze 58.. 53 będzie pewnie poniżej 12 kg, tu koła będą sporo ważyć bo to 26mm obręcze MTB. Eskery jak znam życie mają pewnie 19mm, góra 21mm.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...