Skocz do zawartości

[Rękawiczki długie] z dobrym chwytem także na deszcz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Szukam rękawiczek z pełnymi palcami na rower, najlepiej tak codzienny/mtb jak i do skakania po murkach i innych głupot. Zależy mi na dobrym chwycie, także w deszczu jeśli to możliwe.

Z kolei od wewnątrz rękawica ma mnie chronić przed odciskami, które o dziwo pojawiają się dość szybko na streetówce podczas ćwiczeń, mimo że ze sztangą mam kontakt od lat i daaawno już nie miałem tego problemu. Ale ten problem chyba załatwi po prostu dowolna warstwa materiału między chwytem kierownicy z skórą.

Wizualnie podobają mi się Foxy, ale nie mam żadnego wiarygodnego źródła opinii o konkretnych modelach. Te najładniejsze i najsolidniejsze Dirtpaw raczej odpadają na lato, a może nawet w ogóle na rower, szkoda. Inne z kolei trochę obciachowo walą logiem na całą dłoń, choć jeśli jakość jest to jakoś to przeżyję.

Jak szukać czegoś dobrego? Mniej od często reklamowanej możliwości obsługi telefonu interesuje mnie właśnie chwyt, coś szorstkiego/kleistego pod łapą, zwłaszcza w deszczu, gdzie już raz prawie straciłem zęby na własnej kierownicy jadąc z mokrymi gripami i mokrymi dłońmi...

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lżejsze, ale dobre:

https://www.empik.com/alpinestars-rekawiczki-kolarskie-aero-1563013-12-rozmiar-l,p1201071956,sport-p

Cięższe, ale bardziej wytrzymałe:

https://allegro.pl/oferta/rekawice-rowerowe-alpinestars-alps-gloves-kolor-czarny-l-14428324057

To już nie pierwszy temat, w którym je polecam. Mniejsze rozmiary są dużo tańsze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cena mało istotna bo to jednak rzadki zakup :) Jak jest z chwytem, klei się to to do kierownicy? Dopytuję, bo na zdjęciu wygląda ślisko, jak w ocieplanych rękawiczkach typu polar/zamszyk, ale wiadomo, że ze zdjęcia to nic nie wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trzyma. Jak do leśnej telepanki się nadają, to i do streetu będą ok. Na plus jest to, że nie podwijają się pod nadgarstkiem, przez co nie denerwują tym, że trzeba się poprawiać podczas jazdy.

Tak wyglądają używane drugi sezon:

IMG-20240620-154316.jpg

Trochę ciemne bo nie wyprane, ;) ale materiał fajny. Podobny w dotyku do cienkiej skóry, ale skórą raczej nie jest. Bez znaczenia czy suchy, czy mokry, ślizgać się nie powinien... chociaż wiadomo - dużo zależy od rodzaju gripów i użytej siły. 

Polecam. Za te pieniądze ciężko o lepszą jakość. Dla mnie też ważne jest, że nie mają rzepów, przez co mogę wrzucić do pralki bez obaw, że mi inne, delikatne ciuchy pozaciągają.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...