Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Gold - cena zakupu i blokada na kierownicy


Jendrass

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie 

 @keltu napisał: amor wymieniasz na: "... https://4mybike.de/28-Rockshox-Paragon-Gold-RL-Lockout-Luft-Federgabel-65mm-gerade i masz ekstra rower..."

Wychodzi to tanio w porównaniu z polskimi sklepami - bo ok. 800 zł z darmową wysyłką. Czy znacie ten sklep? Sa takie ceny, że zaczęły mi dzwonić dzwonki alarmowe...

Drugie pytanie: czy ten typ amortyzatora można sterować z kierownicy (dokupując linkę z "korkiem" i dźwignią) czy trzeba szukać wersji Remote Lockout i do niej dokupić dźwignie i linkę?

Np. wersja pod sterowanie jest, ale ze stożkową rurą jest tutaj: https://4mybike.de/28-Rockshox-Paragon-Gold-RL-Remote-Lockout-Solo-Air-Federgabel-65mm-tapered-Schnellspanner-schwarz-NEU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj niedawno pisał że kupował i było ok. Cena w mojej ocenie nie jest "podejrzanie" niska, ceny na części/rowery na zachodzie są dużo niższe niż w Polsce. 

Nie można sterować z kierownicy, musisz szukać wersji remote lockout albo podmieniać wnętrzności. Nie wiem po co Ci w takim amortyzatorze sterowanie z kierownicy - zbytek w rowerze innym niż wyścigowe XC. W mojej ocenie jeżeli reszta pasuje do założeń to bierz co jest.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest podejrzana  - sam kupiłem pare miesięcy temu paragona znacznie taniej  - w bike discount. Wersja OEM z prostą rurą. Kluzowe jest że nie w Polsce. U nas januszexy trzymają ceny ile się chociaż zaczynają pojawiać się też lepsze oferty.

image.thumb.png.f32c108248b98168441d4de6e66d2fcc.png

kwestia samego tego konkretnego sklepu - tutaj nie pomogę nie kupowałem nie kojarzę opinii o nim. Z zagranicznych to bike-discount.de, bike-components.de, rosebikes 

wysyłają dość sprawnie jedynie miałem czasami pewne obawy co do stylu pakowania tzn. wrzucamy części z półki do duzego pudła i dorzucamy papierowe/dmuchane wypełniacze.

Na niezawodnym pepper.pl dyskusja na temat tej oferty - przynajmniej jedna osoba zamówiła i czeka na dostawę.

https://www.pepper.pl/promocje/28-rockshox-paragon-gold-lockout-solo-air-65mm-tapered-qr-w-opisie-rowniez-ahead-851201

 

 

Edytowane przez wr81
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianym wątku/okazji na pepper.pl przynajmniej jeden zamawiający otrzymał widelec:

image.thumb.png.1af343cfd1a44df88f96801945306d90.png

pisze o braku oryginalnego opakowania i coś o demontażu ale wygląda to zdecydowanie na nie-zmontowany OEM - mój z bike discount wyglądał tak samo (karton niefirmowy, plastikowa  wkładka w miejsce osi, brak akcesoriów (gwiazdka itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Chyba odpowiedziałeś na pytanie które było elementem screenashota z przykładami rowerów Wilier, które najwyraźniej dostarczane są (przynajmniej czasami) z  totalnie niedociętą rurą sterową :) Trochę sprzętów tej marki przyjechało ostatnio ze sklepów włoskich - np. https://www.pepper.pl/promocje/rower-mtb-wilier-503x-race-852344 (uwaga geometrie generalnie nie-progresywne).

Rury urżnąłem już w tym roku dwie (w tym jedną Paragona) :)

image.png.8db948c4cc9bbad7d691784c93409d2f.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...