Skocz do zawartości
  • 0

niedrażniący smar/olej do łańcucha!


Gość Darek

Pytanie

Gość Darek

Cześć,

Mam nietypową sprawę. Sam jeżdżę od zawsze na vexolu albo innym tego typu wynalazku (ta sama butla od 10 lat na wykończeniu), ale ostatnio kupiłem synowi pierwszy rower "z pedałami" w którym trzeba było zrobić gruntowne czyszczenie. No i postanowiłem nasmarować łańcuch czymś mniej brudzącym.

padło na Motorex Dry z teflonem... no i błąd

1. Łańcuch syfi - ale raczej mój błąd bo dałem tego rzadkiego za dużo a wycieranie nie pomogło

2. młody śmiga elegancko, ale w różnych sytuacjach dotyka łańcucha łydką i się mocno brudzi. A gorzej - zostaje mu ślad/podrażnienie po wyczyszczeniu ze skóry.

Żona wściekła:) Więc teraz jeździ na łańcuchu suchym jak pieprz.

Czym smarować (tak tak, czytałem wątki), jeśli jedynym kryterium jest nie(niska)toksyczność oraz nie łapanie brudu (+ łatwa aplikacja niewielkiej ilości)

 

BTW:

Co myślicie o Ceramic Magic 4 elements? jeśli nie brudzi, to może nada się też dla starego, który nie lub smarować za często? (bo dry podobno łatwo przedawkować i łapie syf)

dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...