Skocz do zawartości

[3500 - 4500 zł] Szosa Road+ na start


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Poszukuję roweru szosowego najlepiej dosyć wygodnego, do którego wsadzę oponę większą niż 28mm. Mój budżet to 4000 zł, dałem 4500 bo jednak mogę te 500 dołożyć, ale to jest maks. Poniżej rozpiszę wszystkie rzeczy, które jakoś mogą pomóc w naprowadzeniu mnie na dobry model i podrzucę rowery, którymi jestem teraz zainteresowany.

Gdzie będę jeździć
Rowerem będę jeździł głównie po asfalcie, powiedzmy że procentowo to będzie jakieś 85:15 (asfalt/szutr). Mieszkam w Krakowie więc raczej większość po płaskim, ale też się zdarzy jakiś wypad w lekki szutr, może jakiś las raz na jakiś czas. Rowerem nie mam zamiaru dojeżdzać do pracy i będę unikać na nim miasta.

Wzrost waga itd.
Mam około 170 cm wzrostu i ważę w granicach 60 kg, teraz może być więcej bo ćwiczę. Dużo biegam i jestem aktywny fizycznie więc kondycja jakaś jest i baza tlenowa wyrobiona.

Jakiego roweru szukam
Sam typ to raczej będzie szosa endurance, do której wsadzę oponę 32mm. To będzie moja pierwsza szosa, ale to nie będzie moja pierwsza styczność z szosą bo już siedziałem, podotykałem i chwilę pojeździłem. Wolałbym uniknąć ultra sportowych pozycji, jestem trochę rozciągnięty ale nie mam zamiaru się ścigać, a jak już to z samym sobą. Tak jak wyżej celuje w coś typu endurance, może być też około 1.47 bo to jest jeszcze dla mnie do zrobienia. Wiadomo pierwsza wygoda, później osprzęt, a na końcu wygląd ale jednak chciałbym, żeby ten rower jakoś wyglądał, naklejka na ramie mi obojętna.

Jakie rowery mam na oku

[NOWY] Kross Vento 4.0 DSC w rozmiarze S za ~3600 zł

Pełna Tiagra, ale z hamulcami tarczowymi. Sztywne osie. Zakres kasety 12/28, wolałbym 11/32 albo 11/34 no ale cena dobra. Kaseta do Tiagry nie jest jakaś droga, ale pytanie czy wszystko będzie pasować jak wymienie na 11/34? Słyszałem gdzieś, że robią się z tego jakieś problemy, coś nie pasuje itd. Wiem, że wsadzę tutaj koła minimum 32mm, a pewnie wejdzie i 35mm. No i do Tiagry z tyłu na przyszłość może wsadzę GRXa 400 jak spodoba mi się jeżdżenie po lasach i wertepach.
[NOWY] Romet Huragan 4 DSC w rozmiarze 52 za ~3800 zł
Podobna specyfikacja jak w Krossie powyżej, nie miałem jeszcze okazji go zobaczyć, ale w tę sobotę mam zamiar obadać wszystkie rowery jakie będę mógł zobaczyć w Krakowie na żywo. Tak samo 12/28T, hamulce tarczowe mechaniczne. Nie wiem jaka tam opona wejdzie, chwalą się na IG, że wejdzie szeroka, ale jaka to już nie powiedzieli i nie chcą powiedzieć (suport olewa). Praktycznie to samo co Kross tylko 200 droższe, ale geometria może zadecydować.
[NOWY] Sensa Romagna Tiagra Disc w rozmiarze ramy 51 za 3999 zł
No na specyfikacji znowu Tiagra, tylko, że tutaj zaciski hydrauliczne. Przy mojej wadze dużo pewnie różnicy nie będzie, ale na pewno będą mocniejsze. Problem z tym rowerem jest taki, że w Krakowie go nie zmierze, więc mierząc inne musze sobie porównać w tabeli na sucho. Z wyglądu mi się podoba, ale ludzie straszą, że te spawy na żywo psują pierwsze wrażenie.
[NOWY] Felt VR 40 w rozmiarze ramy 52,5 za 4299 zł
To samo co Sensa wyżej, ale ładniejsza rama. Ogólnie ten rower mi się póki co najbardziej podoba ze wszystkich wymienionych i wydaje się być najwygodniejszy. Mało można o nim znaleźć opinii więc jak ktoś ma to chętnie usłyszę, jak się sprawuje.
[NOWY] Kellys ARC 50 w rozmiarze S za ~4300 zł
Tutaj jest już 105 w cenie Felta. Problem jest taki, że nie ma o nim nic na internecie. Nie mam zielonego pojęcia jaka opona tam wejdzie, ktoś pisał na jakimś forum, że 28mm na styk, ale o modelu z innego roku. Też jak ktoś ma to posłucham czy jest w porządku.
[UŻYWKA] Triban RC520 na 105 w rozmiarze S za ~2999 zł
No i ten rower mi trochę zabił gwoździa. Ma 105, korba z innej grupy bo tak te Tribany miały, on jest na QR więc Kross, Romet i Sensa lepsze w tym aspekcie. Używka, ale po zdjęciach mało jeżdżona z opisu też tak wynika bo korba jest praktycznie nietknięta i nie ma żadnych rys i odprysków nigdzie. Rama jak rama, wiadomo jak to w Tribanach wygląda, ale ta cena jest bardzo kusząca za 105.

Dajcie znać co sądzicie, może macie jakieś inne propozycje. Chętnie posłucham.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[NOWY] Kross Vento 4.0 DSC w rozmiarze S za ~3600 zł
Pełna Tiagra, ale z hamulcami tarczowymi.

Niepełna, bo hamulce są tarczowe, ale mechaniczne, czyli śmieciowe. Niesamowity szajs, już lepiej dobre szczęki.

Cytat

może być też około 1.47

A tym to nie ma co się aż tak sugerować, bo ten stosunek jest różny nawet w tym samym modelu, ale innym rozmiarze.

 

 

Z tych albo Sensa albo Felt, przy czym nie nazwałbym Sensy szosą Road+. Road+ to bardziej coś typu Trek Domane / Giant Contend. Zdefiniuj po jakiej nawierzchni chcesz jeździć i jaki maksymalny rozmiar opony Cię interesuje, przy Felcie powinieneś mieć najwięcej miejsca na gumę. 

Jeżeli jest to Twoja pierwsza szosa, to chyba najlepiej kupić używkę Tribana, pojeździć i sprzedać - strata jeżeli jakaś będzie finansowo to niewielka, a poznasz z czym to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Cytat

Niepełna, bo hamulce są tarczowe, ale mechaniczne, czyli śmieciowe. Niesamowity szajs, już lepiej dobre szczęki.

No tak, zapomniałem dopisać, że mechaniczne.

Opona maksymalna jaką będę potrzebował to 35mm, 32mm też będzie git, ale jak będzie szansa żeby tam się znalazło jeszcze trochę miejsca na 35mm to wolę taką opcję. Jeździł będę w większości po asfalcie, jak w szutr to raczej lekki i nic bardzo stromego.

Na ten moment ten Felt wydaje się być najbardziej logicznym wyborem, co do tego Tribana to będę mieć pewność jak go zobaczę na żywo bo zdjęcia to tylko zdjęcia i nie do końca wiadomo w jakim stanie rzeczywiście jest.

Myślałem o Contendzie AR 3 ale tylko z jakiejś fajnej promki do tych 4200 właśnie, tylko wtedy Felt dalej wydaje się być lepszym wyborem. Sora mi nie przeszkadza, słyszałem, że nie jest taka zła.

Edytowane przez INSVNX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant Contend AR to świetna rama, sam ujeżdżam AR 1 - kiedyś była promocja za 5100 -> https://www.pepper.pl/promocje/rower-szosowy-giant-contend-ar1-2023-800969 oczywiście z Niemiec, bo może w Polsce mniej zarabiamy, ale za to mamy droższe rowery :)

AR 2 to już Tiagra, ale nadal na mechanicznych zaciskach, więc jak już się szarpnąć to na AR 1, ale nie wiem czy i kiedy taka promocja jaka jest w tym linku powyżej się wydarzy, bo w takiej cenie to jest oferta nie do zbicia. W cenach katalogowych przekracza budżet dość znacznie. 

Na hamulce hydrauliczne (czyli min. Tiagra) mam wrażenie że budżet jest zbyt szczupły, więc zostają albo używki, albo polowanie na okazje -> https://www.pepper.pl/search?q=rower 

Albo Sensa, bo tutaj pod względem cena/jakość konkurencji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Giant Contend AR to świetna rama, sam ujeżdżam AR 1 - kiedyś była promocja za 5100 -> https://www.pepper.pl/promocje/rower-szosowy-giant-contend-ar1-2023-800969 oczywiście z Niemiec, bo może w Polsce mniej zarabiamy, ale za to mamy droższe rowery :)

Fajnie wygląda ten Contend AR1, ale wydaje mi się, że przez kolejne kilka miesięcy są małe szanse na taką promocję. Raczej ten temat jest pogrzebany. Peppera stale oglądam, ale też przy okazji patrzę na własną rękę bo zdarza się, że jest tylko jeden rozmiar na promce w jakimś sklepie i na Peppera nie ląduje.
 

Cytat

Z nowych tylko sensa.

Felt też jest nowy i się mieści w budżecie. Jak sprawdzę sobie na żywo te rowery w sobotę to będę miał jakiś punkt odniesienia do tych co wymieniłem i raczej geometria i wygoda przeważą. Myślałem, czy by nie przycebulić i nie zakręcić się obok Sensy Emilia Tiagra za 3499 zł, ale jednak chyba pozycja na nim byłaby aż zbyt naciągnięta. Nie wiem czy jeździłoby mi się wygodnie z moich wyliczeń. A przy okazji w mojej opinii prezentuje się lepiej niż Romagna.

Szkoda, że jest tak mało informacji o tym Kellysie ARC 50. Co prawda nie jest to faworyt, ale fajnie byłoby wiedzieć jaką oponę to zmieści.

Jest jeszcze alternatywa w jakimś gravelu i włożenie do niego węższej opony, ale to raczej jak się zdarzy naprawdę dobra promocja na Felta Broam 30, Aspre 2 albo coś tego pokroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...