Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] shimano ustawienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, staram sie ustawic przerzutki ale problem w tym ze kolko naciagajace lancuch jest za wysoko (jak na zdjeciu) kiedy jest na biegach np 1:1. Krecilem juz wiele razy srubkami L, H i B, luzowalem i naciagalem linki i dalej nic. Cos robie nie tak albo szukam tam gdzie nie trzeba. Prosze o rady

norta.jpg

Sory mala poprawka: na zdjeciu jest bieg 1:7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeździ się na skrajnych przełożeniach , bo wtedy łańcuch ma za duży przekos

odległość kółka regulujesz śrubą B, jeśli się nie da, to może po  prostu sprężyna jest już zmęczona 

Edytowane przez raven82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdjecie wyglada na zrobione podczas jazdy? Jakbys nie zauwazyl rower stoi i nikt na nim nie jedzie z takim ustawieniem biegow, to jest do zdjecia bo na tych konfiguracjach widac najbardziej ze cos jest nie tak. Pytam czy moze ktos doradzic jak to wyregulowac. Za posty typu tak sie nie jezdzi podziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spcx napisał:

Cos robie nie tak albo szukam tam gdzie nie trzeba.

To jest bardziej kwestia długości łańcucha, a nie regulacji. Moim zdaniem ten łańcuch można skrócić o dwa ogniwa, w kombinacji duża - duża jest jeszcze trochę zapasu. Tu chodzi oczywiście o fizyczną długość łańcucha, a nie liczbę ogniw, bo fabrycznie być może długość była dobrana dobrze, ale łańcuch jest już zużyty (jeśli to np. Shimano HG40, który "rozciąga się" w oczach) i prawidłowa, pierwotna liczba ogniw ma już zbyt dużą długość.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy zmianie łańcucha może się okazać, że nowy już się "nie przyjmie" na zębatkach i będzie przeskakiwać. Możesz pokazać zdjęcie wolnobiegu (bo chyba tam masz wolnobieg Mega Range), by było widać zęby z bliska? 

Przyzwoity łańcuch na 7-8 biegów to np. KMC X8 (ma wygodną spinkę w komplecie).

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij ci w szprychy. Nie mam szklanej kuli, nie znam cię i nie wiem co masz w głowie, nie wiem czy tak jeździsz. Ludzie na tym forum zadają pytania typu "czy mogę jeździć na szosie w kasku mtb". Podajesz szczątkowe informacje, a oczekujesz konkretnych odpowiedzi. Potem jeszcze masz czelność mieć jakieś pretensje. Żeby nie być gołosłownym, zadałeś to samo pytanie na innym forum i dostałeś taką samą odpowiedź jak moja. Na zdjęciach nie ma niczego dziwnego poza tym przekosem. Długość łańcucha jest ok, tym bardziej, że wcześniej nie było problemu, a wątpię że wydłużył się o tyle, żeby nie dało się kompensowac tego śrubą B. Z resztą wystarczy go skrócić żeby sprawdzić czy rozwiąże to problem. Potem kup sobie nowy, ale jak już pisał kolega wyżej może się okazać, że będziesz musiał wymienić też kasetę, a może i korbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...