Skocz do zawartości

[Zmiana grupy] Claris -> GRX


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Bartosz50 napisał:

Podobno klamki grx-a mają młynki z mocniejszego materiału i stosowanie szosowych do sprzęgła to słaby pomysł 

Jakieś opowieści z krainy mchu i paproci .... Znam wielu ludzi jak i sam używam od 3lat klamek szosowych z GRXem 812 11s.... co wiecej sa takie wynalazi jak ultegra RX ze sprzeglem i sa przewaznie uzywane z klamkami szosowymi ...  zero problemow z klamkami.

A co do poprzednich wpisów o precyzji dzzialania Clarisa ...na poziomie topowych grup...i ze cos tam dziala tak dobrze jak GRX z włączonym sprzeglem... JA tam nie wiem jakie macie te rowery... .ale GRX 812 w opcji 1x11 - korba GRX 40T, kaseta 11-40 zmienia biegi perfekcyjnie .... a mam juz tym troche nalatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do poprzednich wpisów o precyzji dzzialania Clarisa ...na poziomie topowych grup...i ze cos tam dziala tak dobrze jak GRX z włączonym sprzeglem... JA tam nie wiem jakie macie te rowery... .ale GRX 812 w opcji 1x11 - korba GRX 40T, kaseta 11-40 zmienia biegi perfekcyjnie .... a mam juz tym troche nalatane.

Mogę tylko potwierdzić - jak pisałem wcześniej, wymieniłem Clarisa na Tiagrę w fitnessie i pierwsze wrażenie z jazdy na Tiagrze było jak jazda zupełnie innym rowerem, oczywiście Claris zmieniał biegi, robił to nawet dość poprawnie, ale w Tiagrze zmiana biegów jest zupełnie inna, szybka, zdecydowana, bez zbędnej zwłoki czy marudzenia tylko klik-bieg, nie wiem do czego to przyrównać, jak dobrze wytrenowany żołnierz: jest komenda, jest natychmiastowe działanie, bez pytań, bez analizy a dlaczego, a czy na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeprosiłem się z grupą Claris, nawet korba, kilka razy wczoraj użyłem przełożenia 50/12 więc zostaje,. Najbardziej potrzebne żeby wstać z siodła od którego boli tyłek.
Jednie co to większa zębatka z tyłu tj  chyba z Alivio hg400 plus adapter haka sp570.
Temat bolącego tyłka - na drugi wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...