Skocz do zawartości

[garmin] stamina a body battery


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób, które są obcykane w temacie pomiaru staminy i body battery. Czy te dwa parametry są jakoś ze sobą powiązane? Nie bardzo rozumiem sens obu. Przykład z wczoraj. Po wieczornej jeździe wg. zegarka body battery (pomiar z fenixa 6x pro) zjechane do 20 procent. Czuje się zmęczony. Patrzę na staminę z Edge 1040 i tam mam po jeździe mam zjazd ze 100 na 90. Nadal czuję się wykończony, ale wg. opisu staminy to mam jeszcze sporo paliwa na jazdę. 

Czy te dwa parametry jakoś ze sobą korelują? Jak to łączyć ze sobą? 

Pewnie źle sobie wykoncypowałem, ale moim zdaniem to nie wpływa na siebie bezpośrednio i działa to tak:

  • body battery - ogólny poziom energii w ciągu dnia, nie jest brany pod uwagę w początkowej staminie, 
  • stamina - poziom energii dla konkretnej jazdy. Zawsze zaczyna się od 100. Jeżeli łączymy to z body battery to, jeżeli tutaj mamy np. 50 to faktycznie 100 staminy to połowa ogólnej energii organizmu.

A może zupełnie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

po obserwacji zabawek od Garmina mam podobne wnioski jak twoje. Zestaw Instict 2 Solar plus Edge 540.

Body battery to twój ogólny poziom naładowania baterii. Jest ściśle powiązany z wszelkimi aktywnościami, które wykonujesz w ciągu dnia. Możesz go szybko wyczerpać wykonując intensywną aktywność fizyczną czy nawet jak pójdziesz na mocno zakrapianą imprezę :)

Stamina to poziom energii w danej aktywności i nie ma jakiegokolwiek powiązania z body battery.

A tutaj trochę marketingowego bełkotu na temat jednej i drugiej wartości:

Stamina Garmin

Body Battery Garmin

Podsumowując po kilkudziesięciu treningach na obu urządzeniach - nie brałbym ich wskazań za pewnik a jedynie pewną sugestie na której możemy opierać swoje aktywności sportowe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan jakbyś wszystkie aktywności ogarniał zegarkiem  czyli " podstawowym urządzeniem  stale noszonym na ciele"  to oba parametry były by spójne. A tak to każdy jest sobie. Zresztą Garmin  w tym temacie też trochu dziwnie do tego podchodzi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...