Skocz do zawartości

[lampka] Garmin Varia UT800 - Jak zmienić intensywność trybu migającego dziennego?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj odbyłem pierwszą przejażdżkę z lampką Garmin Varia UT800. Kupiłem tą lampkę z zamysłem używania jej zarówno w dzień jak i w nocy. Zdecydowaną większość czasu jeżdżę w dzień, więc chciałbym używać trybu dziennego migającego, który działa aż przez 25h(według danych producenta). Niestety ten tryb jest strasznie mocny -  według mnie za mocny podczas wyjeżdżania z miasta. Na znakach drogowych oddalonych ode mnie o jakieś parędziesiąt metrów widziałem odbicia lampki, a był słoneczny dzień - co prawda była już godzina 18. Jakie jest wasze doświadczenie z tą lampką? Na chwilę obecną ustawiłem domyślny tryb nocny migający, ale on już trzyma tylko 6h :(

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Edytowane przez kregiel
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś ją do jakiegoś garminowskiego licznika lub zegarka? Instrukcja zakłada, że można coś tam zmieniać, a nawet przełączyć w tryb automatycznego dostosowania wiązki do warunków oświetleniowych i prędkości https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/variaut/EN-US/GUID-73B08487-BA57-4EF0-A253-D226E229BC68.html Być może więcej się z niej wyciśnie za pomocą jakiegoś dodatkowego oprogramowania w Connect IQ w stylu https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/0d9fd828-c932-4470-9c37-fd2828881888?tid=0 ale też mam wątpliwości, czy zmiana trybu poza założonymi przez producenta w ogóle będzie możliwa.

Natomiast możesz zmienić podejście. Tryb migający dzienny nie bez powodu jest tak mocny. W normalnych warunkach słonecznego dnia, kiedy światło nie jest rozpraszane przez zachmurzenie, użycie trybów o mniejszej  mocy jest niewskazane, bo taka lampka - zwłaszcza z odległości - ginie w zalewie światła. Jeżeli dzień jest pochmurny, albo to już są godziny przed zmierzchem (choć tu trzeba uważać, bo słońce niżej nad horyzontem potrafi skutecznie oślepiać i wówczas silna wiązka jest dalej wskazana), po prostu używaj innych trybów i nie ważne, że mają w nazwie "nocne". To tylko nazwa::-) 

W dziennym migającym UT800 daje  zdaje się 700 lm, w nocnym migającym 100-300 lm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to odpowiedź jest raczej jasna... Ten typ tak ma i chyba niewiele zmienisz...

EDYTOWANE:

Niestety konkurencyjna Trek/Bontrager Ion Pro RT przynajmniej w tym zakresie jest lepiej rozwiązana, a być może bardziej by Ci pasowała:

-tryb dzienny migający 300 lm 22 godz.

-tryb nocny migający 200 lm (choć oznaczenie jest mylące, bo tu jest tak samo jak w Garminie - czyli lampka nie gaśnie między błyskami) 26 godz.

Z kolei jej wadą jest najsłabszy tryb ciągły 400 lm, co jest trochę za dużo...

Edytowane przez HSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...