Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Canyon Pathlite


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam ogromną prośbę do posiadaczy rowerów Canyon. Aktualnie na stronie Canyona jest ciekawa promocja na rowery crossowe Pathlite. W związku z tym, że Canyon prowadzi wyłącznie sprzedaż wysyłkową i chciałbym uniknąć odsyłania roweru, liczę na pomoc w doborze rozmiaru.  Mam 180 cm i przekrok 82 i według algorytmu Canyona powinienem kupić M-kę, ale rama w rozmiarze M ma dokładnie 82 cm przekroku. O ile przy rekreacyjnej jeździe nie powinno to być problemem, o tyle w sytuacjach awaryjnych i gwałtowym hamowaniu może to grozić uszkodzeniem pewnych delikatnych części ciała i w związku z tym rozważam zakup Pahlite'a w rozmiarze S albo w rozmiarze M na ramie mid-step. Czy ktoś z szanownych użytkowników posiada ten model Canyona i były na tyle uprzejmy, żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat dopasowania rozmiaru? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mid step to jeszcze nie damka czemu nie?. Przekrok ma znaczenie, ale kluczowe jest dobranie rozmiaru do jazdy. Kupisz za mały, będzie źle.  Mamy canyony ale inne, jak kto wpada w środek rozmiaru, to powinien być  zadowolony. 
 

Taperowana główka i sztywne osie są w najwyższym modelu 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tej siódemki się przymierzam Pathlite 7 | CANYON PL , ale jeśli faktyczny przekrok w męskiej M to 82, to oznacza, że siedzę na ramie. Zgadza się, że rama mid-step Pathlite 7 mid-step | CANYON PL nie jest typowo damska, podobną geometrię mają mtb i np. cross Rower crossowy Polygon Heist X7 | sklep rowerowy Sprint-Rowery.pl 

Dzięki za pomoc. Poczekam, może odezwie się ktoś, kto jeździ pathlitem, bo nie chcę pakować i odsyłać roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi jakiś przekrok? W moim enduro też bym siadł na górnej rurze jakbym chciał stanąć obiema nogami na podłożu, podsiodłówka ma długość 405mm (mam rozmiar M), przekrok podawany to 713mm (czerwona strzałka) ale i tak górna rura jest skośna i efektywny przekrok (czyli tam gdzie narysowałem niebieską linię) jest pewnie większy niż w tym pathlite.

No i co? I nic ;) Przecież na tym się nie siada a awaryjnych sytuacji to ja mam raczej więcej niz ktoś na rowerze miejskim. Choć też z drugiej strony ogarniam rower milion razy lepiej niż typowy mieszczuch (tak statystycznie, bez urazy). Skup się na doborze długości i żeby pozycja była wygodna, nie rozciągnięta, kiera nie za nisko/wysoko, tutaj myślę, że szosowcy mogą się wypowiedzieć bo to ich zajawka, mnie interesują całkowicie inne parametry a na szosie nie jeżdzę i nie zamierzam, choć jestem pewny, że kupowanie roweru w oparciu o przekrok to głupota. 

image.thumb.png.1ede83fbdb0cc16d7545bac36477bc4b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...