Skocz do zawartości

[8000-8500] ebike miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Forum - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

Witam,

Chcę zakupić rower elektryczny dla starszej osoby 70+. Musi być koniecznie w stylu miejskim. Rower będzie używany co kilka dni po kilka/kilkanaście kulometrów. Budżet to 8000-8500. Znalazłem dwa takie modele:

  • Rower elektryczny BESV CT 2.6 LS
  • Rower elektryczny BESV CT 2.3 LS                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Nie znalazłem natomiast informacji o marce BESV. Czy jest znana w świecie e-bike? Jak oceniacie te modele a może ktoś poleci coś lepszego w tym budżecie.

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na wagę, ponad 30 kg. Nie oczekiwałbym w tym budżecie roweru który jest ultralekki ale bez przesady. Sądzę że dałoby się znaleźć coś o 10 kg lżejszego. Gdyby wystąpiła konieczność wniesienia roweru np. po schodach to dla takiej osoby 30 kg może powodować że rower będzie nie do ruszenia.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wariancie „mam dom z garażem na poziomie gruntu” to ma prawo działać. Ale znane mi bagażniki rowerowe mają limit 30kg na sztukę a i załadować takiego grzmota ciężko. Z drugiej strony sensowna konfiguracja na miasto (przekładnia w piascie, osłonięty łańcuch, Shimano steps). Ja od pewnego czasu próbuję znaleźć rower szwagierce i właśnie masa jest problemem, by wciągnąć to po chodach do windy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka miała takiego grzmota. Trafiło się podziemne przejście dla pieszych, dosłownie kilka schodków, krępowała się poprosić kogoś o pomoc i rehabilitacja bo coś sobie nadszarpnęła. A nawet nie wnosiła tylko wpychała po podjeździe dla wózków dziecięcych. Nie jestem na bieżąco z ofertą elektryków ale jest tego tyle na rynku że nie wydaje mi się żeby nie można było znaleźć czegoś w tym budżecie w granicach trochę ponad 20 kg.

Tak na szybko: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-sensa-treviso-power-pd37451/?v_Id=207724 nie wiem jaka waga ale może warto zapytać.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...