Skocz do zawartości

[3000] sportowa rekreacja, turystyka rowerowa, Romet Finale?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  

Chcę kupić w miarę uniwersalny rower do codziennej jazdy z zacięciem sporotwym oraz do okazyjnych wyjazdów z torbami/sakwami.

Mój budżet to 3000 zł. Budżet nie jest płynny. Miałem kiedyś problemy z kolanem, nie chcę wydać dużo pieniędzy na rower, który może stać w kącie. 

Zależy mi na wygodnej geometrii. Miałem kiedyś szosę (Giant TCR SLR) oraz MTB (Level A6). Z tej dwójki najbliżej mi do szosy z możliwością wjazdu na leśną ścieżkę. Pod uwagę biorę gravele oraz crossy. Chciałbym móc robić trasy ok 100km i więcej. 

Promocja na Romet Finale zdaje się deklasowac resztę stawki w tej cenie (2799zł). Opcja montażu bagażników, stalowa rama, można wrzucić szerokie balony. Proszę o Wasze opinie. 

Mam 182cm oraz 80kg. Z Romet Finale zdaje się że 56 (L) będzie odpowiednia? 

https://romet.pl/rower-gravelowy-romet-finale-2024

Edytowane przez Gecogeco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że celujesz w baranka. Jednak może warty rozważenia byłby rower z prostą kierownicą, np ten Giant

Rower miejski Giant Escape Disc 1 - sklep rowerowy trekking24.pl

Jest karbonowy widelec, hydrauliczne hamulce, bardziej uniwersalny napęd i chyba trochę lepszej klasy, na pewno z bardziej uniwersalnymi przełożeniami jeżeli zamierzasz jeździć obładowany sakwami. No i tańszy w ewentualnym ulepszaniu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

roweru fitness (?). 

Z tą nazwą fitness chyba wszyscy mają problem ;), dla mnie fitness kojarzy się z wąską oponą, szosowym napędem i płaską kierownicą. Ten Giant to taki rower hybrydowy/atb dla mnie po prostu gravel z prostą kierownicą, bo najlepiej oddaje charakter i możliwości. 
Sa jeszcze modele innych producentów, poszukaj tylko zwróć uwagę że niektóre z nich nie pomieszczą zbyt szerokich opon. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent powinien podać maksymalne obciążenie widelca. Jeżeli będziesz trzymał się wytycznych to nie będzie żadnych problemów. Zupełnie bym się tego nie obawiał. 
Nie wiem jak bardzo chcesz się pakować i jakie torby, ale zwróć uwagę, że np Giant nie ma mocowań na widelcu (choć Finale też ich nie miał). Zawsze jednak można zastosować paski czy obejmy. 
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na finale, to spójrz też na Marin Nicasio. Sam miałem taki dylemat w kwietniu, nawet tu temat założyłem. 
małe przedmówca ma rację, rowery z prostą kierownicą, generalnie są tańsze i bardziej uniwersalne. Choć ja po dwóch miesiącach na baranku, na prostą kierę już nie wrócę 😉 jak wsiadam na swojego „starego” Treka DS to się nie czuję zupełnie :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wziąłem four cornersa, tego błękitnego, to była miłość od pierwszego włożenia 😂 pod chwilą emocji dołożyłem 1200… ale plan był kupić nicasio. Jechałem po nicasio, on ma bardziej „sportową” geometrię, 4c to taki turystyk. Multipla jak to mówią, ale mega wygodny. 

Edytowane przez sharezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...