Skocz do zawartości

[rama] Zerwany gwint w ramie, montaż helicoil


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ludzie, 

w połowie maja wyrobił mi się gwint w zawieszeniu, rower trafił do serwisu, później na gwarancję, teraz na reklamację ... w skrócie, ciągnie się i nie widać końca. Wiem, że takie sprawy da się załatwić gwintowaniem albo wkładką helicoil, i zaczynam porządnie to rozważać, bo czekanie na rozpatrzenie reklamacji to czysta katorga, jeszcze dotarła do mnie informacja że tylnych widełek na wymianę nie ma w całej Europie 🤷‍♀️ Jacy ludzie zajmują się takimi sprawami, do kogo najlepiej uderzać? Bo szczerze powiedziawszy nawet nie wiem, jakich serwisów szukać żeby rozeznać się w kosztach i terminach. Dzięki za pomoc! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 21:29, Rafał87 napisał:

wrzuć zdjęcie, jaki rozmiar gwintu? jaka długosć? generalnie Ciebie nie powinno obchodzić że widełek nie ma w całej europie, powinieneś dostać nową ramę a jak jej też nie ma to nowy rower.

Kurczę, nie znalazłem dokładnych informacji, jest jedynie taki rysunek w Tech Book, w praktyce mogę powiedzieć że śruba niewielka i gwint krótki... Póki co czekam na odpowiedź sprawie reklamacji, chociaż nie łudzę się na pozytywny odzew - i w sklepie i sam dystrybutor mówi, że raczej takie przypadki odrzucają, a czemu to już się nie dowiedziałem. Rozważam naprawianie na własną rękę bo widzę, że ta gwarancja i tak jest nic nie warta, i trochę nie chce czekać pół roku aż łaskawie przyślą nowy sprzęt. Szczerze mówiąc na GT zawiodłem się okropnie, komunikacja z nimi praktycznie nie istnieje, wymiana maili potrafi trwać tydzień a odpowiadają najbardziej wymijająco jak tylko się da
 

image.thumb.png.8981c77abd71b3e77de778fcb0c9b3f4.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...