Skocz do zawartości

[smarowanie] Skrzypiące pedały a Finish Line Pedal & Cleat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od dłuższego czasu walczę ze skrzypiącymi pedałami Shimano PD-M8120. Ostatnio w jednym serwisie dostałem rekomendację na produkt Finish Line Pedal & Cleat. Wczoraj spryskałem buty oraz pedały. Parę godzin później wsiadłem na rower i ku mojemu zdziwieniu skrzypienie zwiększyło się diametralnie... Dodam, że parę dni wcześniej myłem rower i bez żadnego smarowania skrzypienie występowało tylko przy mocnym nacisku na pedały. Teraz słyszę tarcie metal-metal przy każdym obrocie korby :( Zakupiłem również preparat Muc-Off MO-94, ale jeszcze go nie testowałem. Jakie są wasze doświadczenia z tym preparatem od Finish Line? Czy coś robię źle?

Z góry dzięki za pomoc!

obraz.png.d480f14cc584027ee9482e1ae51a3fbb.png

Edytowane przez kregiel
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mam problem ze skrzypieniem bloków/pedałów shimano, obecnie przesiadłem się na looka, ale problem znikł tylko na chwilę. @KSikorski testowałeś te podkładki czy będziesz testował ? Blok w looku jest praktycznie taki sami, może też spróbuje zastosować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KSikorski napisał:

Przecież to blok skrzeczy o pedał, podkładka nic nie da a jedynie podniesie buty o 2mm. Mam owe podkładki i pedałki M8100 a wcześniej M520 skrzeczą jak szalone. Raz na miesiąc tłustym palcem (od smaru) przecieram miejsce kontaktu bloku z pedałem i skrzeczenie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo dawniej mi przynajmniej nic nie skrzypiało a mam też te same buty na szosę czy szutry. Cały czas też te same pedały od wielu naprawdę wielu już lat. Posądzam, że tu właśnie tkwi problem bo na pewno nie w samych blokach. Albo spody butów. Nie mam okazji na razie do zakupu nowych pedałów więc trzymam się tej wersji. A radzę sobie tak bo temat dotyczy u mnie tylko szutrowo-szosowej jazdy, że pędzelkiem wcześniej zamoczonym delikatnie w oleju sam smaruje spody butów i delikatnie miejsce wpięcie. Raczej starcza na cały dzień jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spd  zawsze mi trzeszczało .Czyszczenie i kapka gęstego oleju w zatrzask pomagało na jakiś czas .Co ciekawe teraz w gravelu mam   Look'a  i po 1500 km nic nie trzeszczy .A mam te same stare buty sprzed lat gdy jeździłem mtb .Wtedy trzeszczało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba8121 napisał:

Od zawsze mam problem ze skrzypieniem bloków/pedałów shimano, obecnie przesiadłem się na looka, ale problem znikł tylko na chwilę. @KSikorski testowałeś te podkładki czy będziesz testował ? Blok w looku jest praktycznie taki sami, może też spróbuje zastosować. 

U mnie podkladki pomogly

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 10:27, rowerowe_lowe napisał:

polecam BRUNOX tani zestaw do smarowania :)

Ostatnio testowałem. Spsikałem konkretnie dwa pedały SPD i dało to dobry efekt na +/- godzinę jazdy w suchych warunkach. Później słyszałem, że problem zaczyna wracać. Mam jeszcze gdzieś w szafce smar do amortyzatorów taki gęsty zielony - następnym razem jego wypróbuję. Zauważyłem, że przednia część bloku w bucie jest bardzo wytarta, że aż się błyszczy, ale pewnie wszyscy tak mają. Bloki wymieniałem w zeszłym roku we wrześniu, więc mają nie więcej jak parę tysięcy km przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...