Skocz do zawartości

[Obręcz] ustrzelona tylna WTB STP i23


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od 4 lat Indiana Storm X7, ostatnio lekko centrowałem tylne koło, aby zmniejszyć bicie, a dodatkowo lubię trochę więcej przypakować atmosfer(~4,5bar), niż jest zalecane na oponie (2-4bar). I podczas porannej jazdy na jednym z zakrętów po prostu z hukiem podskoczyłem lekko, a biorąc pod uwagę Moją wagę z obciążeniem (~115kg) nie było to do przewidzenia nawet.

1)Który z czynników był głównym powodem tego uszkodzenia? Aby w razie czego ustrzec się w przyszłości przed tym.

2)Jaką polecacie zaplecioną obręcz z piastą w zamian, w cenie budżetowej do okolic może  ~400zł?  (Jestem gotów wydać więcej dla odczuwalnego komfortu jazdy)

 

Obręcz WTB STP i23 | WNL-3512 | 23-62229"/700C

Piasta Shimano Deore FH-M6010

 

Preferowałbym gotową obręcz, bo zaplatanie wraz z centrowaniem jest dosyć czasochłonne i zawsze coś można zrobić w efekcie końcowym źle. Szkoda trochę piasty, ale jeszcze jej wyrzucać nie będę. Na głównym temacie o obręczach w tym dziale, jest tabelka 

na której podejrzałem na jaki zakres opon mogę sobie pozwolić, w tym momencie mam 2,15" przy 23mm wewnętrzynej obręczy, dodatkowo mam tarczę hamulcową na centerlock oraz 10-rz kasetę. Trochę przejrzałem alledrogo i prawdopodobnie będzie pasować coś takiego (https://allegro.pl/oferta/kolo-29-tyl-xmx-alu-tarcza-centerlock-8-9-10rz-13912614527), tanie i powinna pasować, mimo, że jest 21mm. 

IMG_20240610_065614.jpg

Edytowane przez Sting10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko opona ma maksymalne ciśnienie, ale też obręcz i to jest zależne od szerokości opony. W moich obręczach DT Swiss, to 4,7 bara dla opony 47mm. Dla opony 2,8 to już tylko 2 bary. Dodatkowo ciśnienie w trakcie jazdy wzrasta pod obciążeniem i od uderzeń. Jak chcesz większe ciśnienia, stosuj węższe opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@wolekA kaseta 12rzędowa z shimano z deore to co najmniej kolejne 250zł :P Czyli poszukiwanie kompletnego koła potrwa dłużej. Dziękuję serdecznie za spostrzegawczość, wyciągnę z tego na pewno lekcję :)

 

(https://allegro.pl/oferta/kolo-tyl-shimano-wh-mt500-29-8-11rz-cl-mtb-12x148-boost-15467920636)

(https://allegro.pl/oferta/kolo-tyl-shimano-wh-mt500-29-12x148mm-boost-15800751973)

Ten wygląda w porządku, centerlock, na ośkę boost(e-thru), na kasetę 10 rzędową, nawet rozmiar 24-622 prawie identyczny do oryginalnego, jedynie znacząca różnica w ilości szprych z 32 do 24.

Edytowane przez Sting10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...