Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana pedału


Gość luka2325

Pytanie

Gość luka2325

Witam.

Mam problem z wymianą pedału w moim rowerze. Czytałem niejeden poradnik na ten temat, ale w moim przypadku to nie wystarczy, gdyż moje pedały nie były mocowane na śrubę, jak to na każdym poradniku zostało pokazane, lecz poprzez wciśnięcie w otwór. Czy w takiej sytuacji jestem w stanie samemu wymienić pedał w moim rowerze?

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Prosimy o zdjęcie, bo moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Pedały mają od dziesięcioleci takie samo mocowanie - wkręcane są w korbę gwintem - jeden lewym, drugi prawym. Pedał to praktycznie jedyna rzecz, którą można przełożyć z roweru Wigry 2 do roweru Specialized Turbo Levo i będzie pasować (ok, jeszcze gripy). Może masz na myśli korbę i jej mocowanie do osi suportu - tu jest wiele rozwiązań - przynajmniej daj fotkę. W zależności od rozwiązania potrzeba lub nie specjalizowanego narzędzia. Są tez korby zintegrowane na amen z osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spotkalem się kiedyś z pedałami zaprasowanymi w ramionach korby. Nic z tym nie zrobisz. Pozostaje albo wymiana suportu i korby z ramionami albo reanimacja lozysk pedałów jeśli w nich tkwi problem.

U ciebie jednak ten przypadek nie występuje. Masz pedaly wkręcone w ramiona korby. Odkręcisz je odpowiednio dlugim kluczem płaskim. Jak nie idzie, a jesteś pewien że kręcisz w dobra stronę, zalej je penetratorem na noc kładąc rower raz na lewym a raz na prawym boku.

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość luka2325

Gdyby była tam śruba, którą można odkręcić, to bym to zrobił. Tyle że u mnie taka śruba nie występuje, jak na przykład w innym rowerze na klatce schodowej, bo nawet robiłem wzrokowe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, Gość luka2325 napisał:

Gdyby była tam śruba, którą można odkręcić, to bym to zrobił. Tyle że u mnie taka śruba nie występuje, jak na przykład w innym rowerze na klatce schodowej, bo nawet robiłem wzrokowe porównanie.

naprawdę nie widzisz tam miejsca na plaski klucz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz być pewny, że kręcisz w dobrą stronę. I musisz mieć dobry klucz, bo jak się omsknie i ręka poleci na tarcze zębate, to jak masakra piłą mechaniczną. Jak od lat nie były odkręcane, to może być dramat, grzanie korby, penetrator, przedłużka. To niby prosta robota, ale mechanik z dobrym kluczem może być pomocny. 
 

Pedał znajdujący się po lewej stronie roweru (patrząc z pozycji siedzącej rowerzysty) ma gwint lewy. Oznacza to, że chcąc go odkręcić, kręcimy kluczem zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No proszę, fuktycznie, nie pomyślałbym nawet że "dokręcanie pedała" może być źle, no albo poprawnie, ale obraźliwie i inaczej niż zamiar. Widzę że nawet był o tym odrębny temat na tym forum 😃 No i liczba mnoga pedały a nie pedała.

 

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...