Skocz do zawartości

[Napęd] Ocieranie łańcucha przy tylnej kasecie - grx 400


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dosłownie roku mam problem z gravelem na grx 400, w zeszłym roku zamówiłem go z Hiszpanii i od początku miałem problem z ocieraniem napędu, szczególnie na dużej zębatce z przodu.

Oddałem go do lokalnego, małego serwisu na przegląd wstępny i przerzutki były wyregulowane tak, że wszystko wchodziło dobrze, ale nadal ocierało, więc jeździłem przez 2 miesiące tylko na jednym przełożeniu, bodajże 1x8, na którym było ok, a później rower rok stał w garażu, bo nie chciałem go zajechać na innych przełożeniach, a jeżdżąc na jednym biegu, już wolałem przesiąść się na starego krossa evado.

W tym sezonie zawiozłem go do autoryzowanego serwisu 50km ode mnie, głównie z prośbą o poprawienie skręcenia sterów, ale żeby również spojrzeli na ten napęd. Podobno hak był skrzywiony (właśnie podejrzewam, że podczas przesyłki coś mogło się pokrzywić, może nie tylko hak) i przednia przerzutka była ustawiona zbyt wysoko. Myślałem, że jest zrobiony tip top i poszedłem na pociąg, ale po dojechaniu do domu, powrzucałem inne biegi i tarcie praktycznie w ogóle się nie zmieniło, chociaż teraz przynajmniej mogę już wrzucić 2x8 i jakoś tam w miarę jeździć.

Przy obracaniu korbą do tyłu widać ewidentnie, że łańcuch nie siedzi prosto, tylko bardzo powoli dąży ku górnej zębatce z tyłu (jakby chciał zrzucić z 1x8 na 1x7 albo 2x8 na 2x7) i przez to co jakąś część obrotu spada o milimetr-dwa na dół, tak jakby nie ma siły żeby sam wskoczyć na niższy bieg, tylko wraca na obecny i tak w kółko.

Którą śrubą powinienem kręcić, aby to wyregulować? Już nie mam siły jeździć po serwisach i trzymać go cały czas w garażu, nie tak wyobrażałem sobie jazdę na wymarzonym rowerze za kilka tysięcy :( 

Baryłka przy kierownicy przy tylnej przerzutce po serwisie jest ustawiona równo z oznaczeniem 4mm, przy wkręceniu jej na maksa dalej łańcuch wykazuje dokładnie ten sam ruch. Z tyłu baryłka ma 2.5 obrotu w prawo zapasu do końca i tak samo, po wkręceniu jej na maks łańcuch również dalej ociera co jakąś część obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamekksi napisał:

problem z ocieraniem napędu

Jakie elementy o siebie ocierają?

 

3 godziny temu, adamekksi napisał:

Przy obracaniu korbą do tyłu

Napędu nie sprawdza się kręcąc korbą do tyłu.

Edytowane przez ArtGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...