Skocz do zawartości

[Trasy] Leśne trasy najlepiej z wypożyczalnią rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Tak jak w temacie, czy znacie może jakąś stronę która zbierała by Polskie lokalizacje wypożyczalni rowerów w niedalekiej odległości od jakiś fajnych leśnych ścieżek? 
Interesują mnie raczej ścieżki dla początkujących, które mają dawać radochę z spokojnych przejażdżek z dziewczyną, niż walczyć o życie. :P 

Jeśli macie jakieś sprawdzone trasy to tez chętnie przygarnę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rowery - turystyczne czy górskie? Jakie ścieżki - górskie czy nizinne? Fantastycznym rejonem ścieżek górskich dla początkujących, ciekawych, ale nie trudnych jest Glacensis w Kotlinie Kłodzkiej. Tu masz stronę dla tego regionu. Trzeba mieć przeciętną kondycję ale nie trzeba mieć super umiejętności (no, poza kilkoma miejscami). Są to jednak trasy z podjazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rowery, że tak to ujmę bardziej turystyczne, ja mam gravela, dziewczyna Treka Dual Sporta 3 Gen 5 to w sumie nie wiem jak nazwać ten rower.. Właśnie turystyczny? 

I rozdzieliłbym to na dwa, jeśli byłoby to w województwie lubelskim/podkarpackim to pewnie byśmy je brali i nimi próbowali swoich sił bez szukania wypożyczenia rowerów.
Ale gdy pojawia się opcja wypożyczenia "jakiegoś MTBka" lub odległość byłaby większa to pewnie byśmy się z pakowaniem rowerów nie bawili itd.

Jeśli chodzi o ścieżki, góry kuszą swoim pięknem, ale myślę, że poziom naszej kondycji jest umiarkowany+, więc jakieś mordercze zwłaszcza wielokrotne podjazdy odpadają. Podsumowując raczej skłaniamy się do dominacji płaskiego profilu trasy, ale rozsądne podjazdy zawałem skończy się nie powinny. :P 

Dzięki za linka, baardzo fajna strona, na pewno sobie gdzieś ją zapiszę i jakiś punkt odniesienia jest! Daleko od mojego Lublina, ale trochę tego się niestety spodziewałem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz mtb mam fitnessa a córka grawela i rozumiemy temat. Glacensis dla takich rowerów to wyzwanie, raczej dla tych co chcą sprawdzić granice możliwości, choć pojedyncze osoby na tego typu sprzęcie widywałem i oczywiście czasem musiały prowadzić.

Problem w tym, że „ścieżka” może być płaskim asfalcikiem, albo kamienistym, górskim singlem.


Ja widzę dwa rodzaje wypożyczalni - takie z tanimi gratami aby przejechać trochę ścieżką ( np. Wzdłuż jakiejś rzeki) i wypożyczalnie dobrych rowerów ścieżkowych i enduro, gdzie dzień kosztuje 150-400 PLN w okolicy odpowiednich tras górskich - Bielsko, Szczyrk, Wisła, Kasina. Przy bike parkach, ale jechać można też na wycieczkę. No i podobnie z elektrykami. 
Z waszymi rowerami polecam trasy Greenvelo, szczególnie na północy. My się wkrótce wybieramy do Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

W przypadku ścieżek górskich w centrach ścieżkowych typu Bielsko, zachęcam do wzięcia instruktora na początek. Na Glacensis można bez instruktora. Podobnie na łatwiejsze trasy w Świeradowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...