Skocz do zawartości

[Widelec] Jaki sztywny widelec jako alternatywa do amortyzatora w Trek Dual Sport?


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa latka z hakiem minęły szybko i z mojego treka dual sporta została tylko rama, hamulce i amortyzator. Rower przejechał 6K km i po tym czasie myślę nadal , że rama i mechaniczne hamulce są ok. Ostatni element z mojej wyliczanki jakim jest amortyzator to jest coś co jednak po tym przebiegu mi nie zawsze odpowiada. Zastanawiam się, żeby na dłuższe dystanse dokupić sobie zamiennik  amorka, jakiś wytrzymały sztywny widelec na którym nie ma problemów z montażem bagażnika.

I to jest początek moich pytań, ponieważ nigdy nie robiłem takiej podmiany. Przejrzałem wiele forum i troszkę pytań już pozadawałem na FB i innych miejscach ale nadal nie jestem w stanie dobrać coś profesjonalnego. Może na początku napiszę, że nie interesuje mnie carbon oraz to, że barierą jest szerokość opon 28 x 2.0, tyle przyjmie tylni trójkąt od mojego DS bez błotnika.

Także celuje z oponami 28 x2.0 cala max ale na co dzień obręcz 622 (28cali ) + guma 1,7 cala + błotnik. Tyle przyjmuje też i mój obecny amortyzator. Długość obecnego amora to chyba 46cm od osi piast ja na fotce.

Szukam do niego zamiennika, przejrzałem oferty czeskiego Force i Mosso i wydaje mi się, że nie znajdę w nich nic sensownego, szczególnie szeroko polecany Mosso ma mega duży prześwit pomiędzy oponą a mocowaniem widelca i wygląda to tragicznie nie mówiąc już o zamontowaniu błotnika na takim widelcu. Tak, że jak ktoś zna coś sensowniejszego to please o info.

 

IMG_6209.JPEG

Edytowane przez mocart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. zamówiłem u chińczyka jednak mosso bo w kraju nie jestem w stanie go nawet obejrzeć. Termin dostawy 2 tygodnie wiec nie jest aż tak źle. 

Z tego co widzę nie ma ich od ręki w sklepach wiec jak totalnie nie będzie mi pasował to mam nadzieje ze łatwo będzie go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...