Skocz do zawartości

[Taśma Tubeless] Opinie /doświadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie Wasze opinie /doświadczenia z stosowania taśm uszczelniających obręcze "tubeless"    . W szczególności   " konsystencja"  taśmy,  jak się układa , klei do obręczy, jak działa w dłuższej perspektywie czasowej, czy wystarczy jedna / dwie warstwy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z odklejaniem tej Scapy?

Osobiście próbowałem Stans'a, DT, Muc-Off, Tune, e*13 i Peaty's. Dwie ostatnie polecam. Są najbardziej elastyczne, łatwo je położyć i po odklejeniu nie zostawiają kleju. Jedna warstwa, z zakładem jak wyżej. Około 5 tys. km bez wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie doświadczenia takie, że miałem ori taśmę na kołach DT Swiss, która wytrzymała ze 4 lata, rok temu zastąpiłem ją nową, taką samą. Jedna warstwa, bezproblemowe zerwanie pozostałości, założenie nowej to kilka minut, nic się nie dzieje.

 

U mnie w jednym czy dwóch miejscach się odklejała i nie trzymała ciśnienia, podejrzewam, że mogłem naruszyć ją używając jakoś intensywniej łyżek? Generalnie zadowolony jestem i z jakości i z trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głównie notubes – po około dwóch latach trochę się odkleja i czasem trochę przesuwa do środka, ale zwykle nie ma to wpływu na szczelność systemu. Kompletnie wymieniać to zdarzyło mi się dopiero po pięciu latach… Zwykle układam, ją tak na zakładkę, żeby było jakoś 1,5 warstw. Jak dla mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te taśmy twarde, takie jakby powiedzmy nieco 'celulozowe' czy tam 'plastikowe' trzeba po naklejeniu (nie da się ich docisnąć idealnie paluchami) napompować na max ile opona pozwoli z dętką, wówczas ładnie siądzie. Ja kupiłem jak poniżej link taśmę strappingową, cienka, więc dałem podwójnie, trzyma idealnie, jest w pierony mocna, więc pewnie i jedna warstwa by starczyła, podobna albo taka sama jak do lakierni proszkowych, a cena za 66m 20 PLN 😄

Taśmy strappingowe - Taśmyikleje.pl (tasmyikleje.pl)

A druga sprawa jak wspomnniane powyżej, to nie warto kupować i dawać się nabijać w butelkę producentom, którzy za kila metrów taśmy liczą 10x tyle co za takie same taśmy gdzie indziej stosowane. Nie bądźmy frajerami ! Inaczej ale podobnie i słusznie ujął to znany i lubiany przezemnie serwisant 'jutjuber' z filmiku poniżej od sekundy 40ej.

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać komentarze pod tym filmem by wiedzieć jakie niektórzy mają podejście do prostych rzeczy. Jeden się ściga i zmienia opony kilkanaście x w sezon:laugh: a drugi ma problem bo mu trochę kleju zostało na obręczy. Tak jakby był problem na te resztki kleju dać ten sam klej z nową już taśmą. Ostatnio bo zastał mi ten twardy syf od Trezado to przez środek cyk a potem przejechałem izolacją 2x i też jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...