Skocz do zawartości

[Chcę kupić rower enduro] dartmoor


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, NerfMe napisał:

Am 100 s to nie rower enduro. W Dartmoorze brakuje mi droppera, takie rowery od razu powinny być z tym wynalazkiem. Generalnie szału nie ma, natomiast w tej cenie to chyba wielkiego wyboru nie ma.

Dla mnie rower do enduro bez sztycy regulowanej to nie rower do enduro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Dartmoor celuje w bardzo młodego klienta z często rodzice płacą to czego oczekiwać? To jest rower na podstawowych szpejach do zabawy na pumtracku albo jakiejś miejscówce w lesie do zabawy. Nie ma myk myka bo często nie musi być. Obniży sobie na cały dzień i też jest a jak będzie trzeba wybór jest dziś spory w tym w takich samych widełkach cenowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być rower enduro - nie zjazdowy. Trasy enduro - przynajmniej w tym zakresie który znam - są z elementami zjazdowymi jak i podjazdami. Dlatego też nie wyobrażam sobie obecnie roweru do enduro bez tego udogodnienia. 

Po drugie nie demonizowałbym skoku 140/140 mm do ww. zastosowania.

Dartmoor jest dobrą opcją, tylko z doświadczenia wiem, że jak nie kupisz od razu "gotowego" produktu to potem nie ma zapału do wymiany elementów, zwłaszcza jak jesteś początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając w pytaniach i odpowiedziach nt. AM100s takie coś znalazłem:

Odnośnie pytania Pana Radosława, dlaczego niezalecane jest założenie terczy 180 mm na tylnym kole?

Grzegorz

Dzień dobry,
niezalecane jest ponieważ konstrukcja ramy przystosowana jest do tarczy 160mm. Jeżeli chce Pan wymienić tarczę na 180mm zalecamy wizytę w najbliższym serwisie Decathlon.

Pozdrawiam
Patryk z działu rowery Decathlon Rumia

To nie jest rower enduro, mimo dość dużego skoku jak na trailówke, tarcza 160 to dla mnie byłoby za mało 😮 Prawdę mówiąc to duża wada tego modelu, o której nie wiedziałem wcześniej.

Tak czy inaczej, nie wiemy jak autor będzie użytkował rower, to że ja sobie nie wyobrażam nie mieć droppera to nie znaczy, że każdemu jest potrzebny. 

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, afly napisał:

To ma być rower enduro - nie zjazdowy. Trasy enduro - przynajmniej w tym zakresie który znam - są z elementami zjazdowymi jak i podjazdami. Dlatego też nie wyobrażam sobie obecnie roweru do enduro bez tego udogodnienia. 

Jaki zjazdowy? Mam koło domu miejscówkę gdzie młodzi ludzie nazwijmy to fajnie się bawią. Wszystko to może z 2 hektary lasu gdzie wielu jak zjedzie, zrobi jakieś ewolucje to robi powrót z buta. Część ma zjazdówki, część enduro a inni zwykłe sztywniaki. Bez konkretnej wiedzy do czego to rower nie ma co skreślać przez brakującego myk myka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jedni się naoglądają Godźków i innych Piotrków Krajewskich, drudzy zawodów EDR i helmet cama Łukasika. Jedni mają 17 lat, drudzy ponad 25. Jeśli się jest tym pierwszym, to będzie szacun na dzielni i essa mordo lecimy robić tail whipa. Jak drugim, to w sumie nie wiem co, jedynie marudziło na to że to dartmoor dla małolatów i szukało myk myków po olx. Za tą kasę są same kompromisy, wadą tego sprzętu pewnie będzie fakt, że cieżko to teraz sprzedać jak się nie spodoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackbird to czołg do grawitacji, który dużo wytrzyma. Wystarczy tylko dokupić sztycę opuszczaną. Z kolei AM 100 S to rower do turystyki górskiej, którego rama może nie wytrzymać ostrzejszego katowania. 

Z tych dwóch rowerów Dartmoor jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem ze względu na wytrzymałośc ramy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...