Skocz do zawartości

[Do 7000 zł] mtb szybki wygodny


Rekomendowane odpowiedzi

Ok na tym filmie kolor nie wygląda tragicznie. Hamulce to bazowe SRAMy jak chociażby w wielu rowerach z Decathlonu dla mnie i tak takie sobie ze względu na DOT. Na plus opony zwijane i pewnie dla niektórych kąt główki 68 - bardziej "współczesnie i progresywnie " niż w Sensie chociażby. Pytanie o koła; piasty rodi tryp 25 czyli raczej akceptowalnie  + piasty fastace - tutaj dla mnie zagadka. Jeżeli ktoś chce karbonową ramę to moim zdaniem w obydwu wersjach 5.9 i 6.9  interesująca alternatywa do chociażby ściągania chińskich ram z Aliexpress. 

Generalnie Lapierre  (i cała grupa w której jest) przeżywa ciężki okres (artykuł poniżej). Dodatkowo znaczna część wysoce okazyjnych produktów w ofercie kontrowersyjnego lukesemburskiego outletu RCZ ma swoje źródło w montowniach Lapierre..

https://www.cyclingweekly.com/news/lapierre-and-raleigh-parent-company-said-to-have-unsustainable-finances

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W normalnych warunkach, czyli przez większą część roku zachmurzenie i mało słońca, to lakier może nawet wyglądać na ciemniejszy niż na filmie, co dla mnie byłoby na plus. Najważniejsze aspekty to właśnie geometria, i budowa ramy, a ściślej tylnego trójkąta - nie jeździłem, ale zgaduję, że w połączeniu z cienką sztycą, pracuje i tłumi to lepiej niż większość ram o typowej budowie.

Chińskie ramy to może stały koło tej, ale pewnie za dużo wspólnego z nią nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Sorry ze sie wcinam w dyskusje ale w dalszym ciagu nie znalazlem dla siebie roweru , juz pare modeli chodzilo mi po glowie i nie moge sie przekonac do zadnego, wczoraj przegladajac nasz rodzimy portal aukcyjny trafiłem na karbonowy rower Rinos Gaia 2.0, wizualnie nie powiem bo mi sie podoba ale nie ma w necie zadnych informacji o tej firmie tylko suchy bełkot marketingowy.  Wy tu ogarniacie te tematy jak mało kto może ktoś widział zna badz może cos wiecej wypowiedziec sie o tym modelu patrzac na rame , geometrie  komponenty , czy warto  sie pochylić nad tym modelem i dopłacic  wzgledem polecanego tu przez was Lapierre PRORACE CF 5.9?? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez eliminat83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wczoraj pierwszy raz widziałem tego Rinosa - podobną główkę ramy miał Ghost Lector sprzed kilku lat, więc kto wie...  Za 5 k ma Recon'a i osprzęt Deore - o ile dobrze zapamiętałem, więc niby jest przyzwoicie, ale tyłka nie urywa, choć jeżeli faktycznie waży ok.12 kg, to spoko. Marka wygląda na stosunkowo młodą - zaczynają od mowy o gravelach, a to raptem kilka ostatnich lat mody na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie z góry ze nie chciałbym przekraczac 5k, ale jeśli gra warta świeczki to skłonny jestem dołożyc 300-400 zł wiecej  i np, wziac Prorace CF 6.9 (chodz tu wydaje sie bedzie problem bo w tej cenie rozmiaru L nie dostane ), badz BH RC 7.0. Ale tu mam kolejny dylemat bo gdzieś czytałem ze Sid jest dużo  droższy w serwisowaniu niz np Recon. Chodzil mi po głowie jeszcze Mondraker chrono R.

Czy wg was którys konkretny model zasługuje na wieksza uwage ??

Mondraker chrono R

Rinos Gaia 2.0

Bh RC 7.0

Prorace CF 5.9 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze L jest jeszcze u tego samego sprzedającego z Żyrardowa od Lapierrów Ghost Lector za 5799 (coraz bliżej Sensy z Centrum Rowerowego)

https://allegro.pl/oferta/wyprzedaz-z-11999-nowy-ghost-lector-sf-lc-rama-m-lub-l-carbon-rock-shox-15878227977

Widelec to Recon Gold (prawie że Reba która byłaby chyba optymalna w tym zakresie cenowym). Napęd SX ale korba Stylo. Hamulce Cura.

Jako że kolory były dyskutowane o tutaj (moim zdaniem) najbardziej neutralny i elegancki wygląd :)

Weź też pod uwagę że ten wątek zdryfował w stronę korzystnych cenowo karbonowych hardtaili rozpoznawalnych producentów które dzięki obecnej sytuacji rynkowej stały się dostępne jak nigdy - pytanie czy potrzebujesz /chcesz /pożądasz karbonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wr81 napisał:

W rozmiarze L jest jeszcze u tego samego sprzedającego z Żyrardowa od Lapierrów Ghost Lector za 5799 (coraz bliżej Sensy z Centrum Rowerowego)

https://allegro.pl/oferta/wyprzedaz-z-11999-nowy-ghost-lector-sf-lc-rama-m-lub-l-carbon-rock-shox-15878227977

Widelec to Recon Gold (prawie że Reba która byłaby chyba optymalna w tym zakresie cenowym). Napęd SX ale korba Stylo. Hamulce Cura.

Jako że kolory były dyskutowane o tutaj (moim zdaniem) najbardziej neutralny i elegancki wygląd :)

Weź też pod uwagę że ten wątek zdryfował w stronę korzystnych cenowo karbonowych hardtaili rozpoznawalnych producentów które dzięki obecnej sytuacji rynkowej stały się dostępne jak nigdy - pytanie czy potrzebujesz /chcesz /pożądasz karbonu

Nie jest to wymóg  bo brałem pod uwagę Mondrakera a to alu. Założyłem sobie górny pułap 5k i w tym przedziale szukałem najbardziej sensownej opcji do jazdy w koło komina po lasach , górkach czasem wypad do moravy na niebieska czy zielona trasę z synem. Jeśli znalazłbym coś poniżej 5k bliżej 4k i byłoby to warte zakupu nie zawahałbym się, bo ścigać się nie będę  a napis na ramię jest drugorzędny stąd zwróciłem uwagę na Rinosa. Wiem tylko tyle że im dłużej poświęcam czas na szukanie tym mniej wiem i jestem bardziej zniechęcony. A tak z czapy to leży mi na sercu Bonero albo laufey od orbei tylko że tam opony szerokie i do toczenia się czasem po mieście nie nadające się - chyba że bym wsadził węższe.

Dlatego pytam tu was bo znacie się na tym dużo lepiej. Wiem że ile ludzi tyle opcji modelowych bo każdemu pasi coś innego. Ale gdzieś z tych rozmów i polecen przez was rowerów można wybrać jakaś alternatywę nad którą warto się zastanowić. 

Ten ghost też mi się podoba ale cena już sporo ponad zakładanym budżetem 

Edytowane przez eliminat83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nie wybierze za Ciebie... Co do wspomnianego Rinosa to dla mnie marka o której usłyszałem w tym wątku  po raz pierwszy. Moim zdaniem przy obecnych cenach ten model Gaia 4.0 na Deore z Reconem (nie piszą jakim więc dużo wskazuje na Silver) za 4999 to żadne cudo. Różnica cenowa względem rozpoznawalnych marek jest mała a osprzęt nie wybitny.

Jakby co Lapierry można pomacać/przymierzyć w CentrumRowerowym (CF 5.9 widziałem we Wrocławiu, w Warszawie wg strony też są) natomiast Lector dostępny jest w Martesie (wydaje mi się że jest na wystawie w dużym Martesie w podkrakowskim centrum Futura/Factory). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wracam z info odnośnie Sensa "jak się jeździ". Co prawda wczesny etap naszej znajomości z rowerem i musiałem ogarnąć parę podstawowych rzeczy (regulacja amorka, znalezienie swojej pozycji, zadbanie o bolący tyłek) ale po pierwszej setce mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem mega zadowolony. Uwielbiałem mój poprzedni rower i obawiałem się zmian, ale tutaj mam mega frajdę i daje mi dużo radości. Dawno nie chichotałem w lesie wyskakując na przypadkowych konarach i całkiem przypadkiem unikając przygody w pobliskim rowie :)Co prawda brak nóżki mnie morduje ale liczę na to, że kiedyś się oswoję i z tym.

 

Edytowane przez yooro
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliminat83 Co do Raidona to jest to w miarę podstawowy ale powietrzny amortyzator (niżej w Suntourze z powietrznych jest tylko XCR Air). jedni powiedzą że wytarczający inni że złom smarowany smarem itp. Jest na forum dział o Suntourach poczytaj. Wymiana dla samej wymiany np. na RS Judy/Recon Silver nie ma sensu.

Za jednoznacznie lepsze w tego typu rowerze są uważane RockShoxy Reba (ew. minimum Recon gold), Fox 32/34SC performance. Jeszcze wyżej/lepiej? to SIDy (z uwzględnieniem pewnych kontrowersji z wersją select) oraz Fox Factory. Trochę mniej popularne obecnie Manitou oferują Markhora (golenie tylko 30mm więc podobno dość wiotki) i Machette ale tu już nie ma żadnej wiedzy.

Ile ważysz? Czy jesteś w stanie samodzielnie wykonywać podstawowy serwis (golenie dolne tylko bez tłumika)? Weż pod uwagę że pełny serwis amortyzatora w warsztacie to pareset złotych (powiedzmy z 500 z częściami). To kwota porównywalna a może przewyższająca kwotę którą mógłbyś uzyskać za Raidona przy odsprzedaży zaraz po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wcześniej pisałem o "sidzie" że dość drogi w serwisowaniu z tego co czytałem Reba też wzgledem Judy czy recona  i pewnie z moim szczęściem to wolałbym oddać do serwisu, a ważę 89 i analizuje czy taki raidon czy Judy do mojej jazdy bedzie aż nadto , bo tak jak mówiłem ścigać się nie będę i czasówek robić tymbardziej 

2 minuty temu, Yacko napisał:

Alma M30 z wieczystą gwarancją na ramę w tej cenie wydaje się całkiem OK. Trochę niepotrzebnie jak dla mnie przekombinowany kształt górnej rury.

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-orbea-alma-m30-l-antracytowy-13149529799

Ta orbea sporo za dużo jak na mój budżet 

14 minut temu, Yacko napisał:

Alma M30 z wieczystą gwarancją na ramę w tej cenie wydaje się całkiem OK. Trochę niepotrzebnie jak dla mnie przekombinowany kształt górnej rury.

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-orbea-alma-m30-l-antracytowy-13149529799

A czy jest jakis model Orbea w niższym budżecie warty uwagi ?? i nie musi byc to karbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podpiąłeś się pod temat z wyższym budżetem...

Co do amora i materiału ramy, to też chodzi o masę - jak nie jest priorytetem w miarę niska na starcie, to można wybrać cokolwiek, tyle że potem ewentualne odchudzanie raczej tanie nie będzie.

Oglądałeś Rockrider'y w Decu ?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89 kg to już trochę jest (sam ważę pona 90 żeby nie było) zwłaszcza że wspominasz o jazdach po górach, wizytach w bike parku itp. Pisałeś też o Rose Bonerot i Orbei Laufey. W takim wypadku Judy odpuściłbym (golenie 30mm) i nie schodził poniżej 32mm..

RR Race 720 tez brązowy :) ale przyznaję dość ładnie ten rower się komponuje z tymi victoriami z jasnym bokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.07.2024 o 18:57, yooro napisał:

Wracam z info odnośnie Sensa "jak się jeździ". Co prawda wczesny etap naszej znajomości z rowerem i musiałem ogarnąć parę podstawowych rzeczy (regulacja amorka, znalezienie swojej pozycji, zadbanie o bolący tyłek) ale po pierwszej setce mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem mega zadowolony. Uwielbiałem mój poprzedni rower i obawiałem się zmian, ale tutaj mam mega frajdę i daje mi dużo radości. Dawno nie chichotałem w lesie wyskakując na przypadkowych konarach i całkiem przypadkiem unikając przygody w pobliskim rowie :)Co prawda brak nóżki mnie morduje ale liczę na to, że kiedyś się oswoję i z tym.

 

Cześć, 

trochę odświeżając temat.. Generalnie jeżdżę/trenuję na szosie o sportowej geometrii ale myślę poważnie o kupnie tej Sensy jako uzupełnienia (bardziej w okresach regeneracji  i okazjonalnej odmiany od asfaltu). Brak mi doświadczenia w doboru rozmiaru "mtb", a niestety nie mam gdzie przymierzyć. Wg tabeli jestem na granicy rozmiaru 19/21", a mam 189 cm wzrostu i przekrok 92-93 cm. Masz może gdzieś zdjęcie swojej pozycji na rowerze, ewentualnie z doświadczenia z jazdy jak oceniasz dobór rozmiaru do swoich wymiarów. Wiem, że wchodzą jeszcze inne kwestie prócz wzrostu oraz długości nogi ale pytam tak ogólnie. Ewentualnie jeśli ktoś z forumowiczów ma jakieś cenne sugestie to będę zobowiązany. 

 

Dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z moim wzrostem 187 i przekrokiem 88 to 19 byłaby dla mnie myślę za mała. Kto jak lubi zapewne i czego oczekujesz - ja przesiadałem się z crossowego roweru więc bardziej szukałem mtb z wygodną pozycją. Mostek sobie musiałem skrócić finalnie bo zbyt sportowo dla mnie było na mostku 100. 

Jak popatrzysz na rozmiarówkę dwóch dystrybutorów na PL to zwariujesz ;)

Dorzucam fotę - sorry za crocsy ;)

20240723_093052.jpg

Edytowane przez yooro
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yooro, crocsy ok, ale razem ze skałami to już...

W temacie. Ja przy 178cm wybrałem 17". Dla mnie idealo. @Jarm1, jesteś na granicy rozmiarów. 19" będzie bardziej sportowa - zwrotniejsza w terenie, 21" będzie bardziej "turystycznie" - to nie oznacza, że w terenie się nie spisze. Kwestia preferencji i techniki. Powracając po dłuższym czasie na rower wybrałem Lkę. Po kilku sezonach bujania się w przeróżnym terenie, uzbieraniu jakiegoś tam doświadczenia, ogarnięcia tematu rozmiarów względem przeznaczenia, finalnie wymieniłem Lke na Mkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem 🫡

Zastanawiam się nad tymi rowerami:

*Sansa Fiori Evo Elite LTD

*Radon Jealous 10.0 Al 

https://www.bike-discount.de/de/radon-jealous-al-10.0-2

*Canyon Exceed CF 5 

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-cross-country/exceed/exceed-cf/exceed-cf-5/3435.html

Rozważałem jeszcze Grand Canyon 9, ale waga dosyć spora...

Czy możecie coś doradzić? Canyon ma 6 lat gwarancji, stosunkowo dużo jak na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...