Skocz do zawartości

[Do 7000 zł] mtb szybki wygodny


Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, yooro napisał:

Sensa kupiona, tyłkiem przymierzyłem, no czaderski jest ten rower. Bardzo dziękuję za pomoc - nigdy o tej marce nie słyszałem ale dzięki Waszej pomocy znalazłem mega rower w dobrej cenie. Dzięki jeszcze raz :)

Screenshot_20240621_201756_Gallery.jpg

 

Bardzo ładny ten rower, na tym zdjęciu w kolorze niebieskim wygląda dużo lepiej niż na grafikach centrum rowerowego. Zastanawiam się nad nim, daj znać jak się jeździ  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@luminance dzisiaj tyle co wokół komina pojeździłem i mega podjarka :) jutro niestety na urlop jadę więc dopiero za tydzien zapuszczę się na dłuższy trip i będę w stanie coś więcej powiedzieć. 

Zdjęcia porobiłem to będę wzdychał przez tydzień, że stoi taka nie jeżdżona sama w zimnym garażu ;)

Jeszcze jedna fota aby dać większe wyobrażenie kolorystyki

20240621_213007.jpg

Edytowane przez yooro
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czarnego mata bym nie brał - przecież to szybko będzie kiepsko wyglądało... Kolejne dwa powody/minusy dla mnie (no dobra 3, albo i naciągane 4), to : ta wybrzuszona główka ramy - aspekt wizualny ; jednak zbyt stromy kąt główki ramy - tak, mimo posiadania rowerów o kątach 71 i 69.5 (po prostu wolałbym dla odmiany coś pokroju 68 - jak w nowszym Scale, czy BH Ultimate, który co prawda ma nieco klepsydrowatą/wklęsłą główkę, ale za to fajny patent "bezkominowy") ; za jasny bok opon - mam dwa komplety z brązowym, więc powiedzmy, że to nie problem ; no i brak miejsca - to akurat problem, pomijając fakt, że posiadanie kolejnego roweru, to już byłaby fanaberia :teehee:

PS  BH ma dożywotnią gwarancję na ramę, oraz bardzo duży limit wagowy, bo 165 kg (Scott 128, Sensa 100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yooro, dzięki za info.

@KrissDeValnor, też wolałbym coś bardziej płaskiego, ale jakiegoś mega ciśnienia nie mam. A że właśnie jestem na etapie poszukiwań nowego mtbXC/samej ramy, to... Sensa w tej cenie, to okazja.

Nowe Scale odpadają. Nie podoba mi się nową rama - jakaś taka "obła" jest. No i linki w stery, to dla mnie dyskwalifikacja. Starą carbo-ramę (940/930/925) z chęcią bym przytulił. 

BH Ultimate - masz jakiś konkretny model masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to chętnie bym przetestował nowego Scale, choć też nowa rama mniej mi się podoba i mam obawy co do większych naprężeń tak poprowadzonych linek. Mam w idealnym stanie Scale 930 biały L z symbolicznym przebiegiem kilkuset kilometrów, więc jak się dobrze sprzeda to chyba się skusze na nowy model. Ewentualnie Scalpel 3 HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

Sensa w tej cenie, to okazja.

Nowe Scale odpadają. Nie podoba mi się nową rama - jakaś taka "obła" jest. 

BH Ultimate - masz jakiś konkretny model masz na myśli?

Nawet te 8 k było dobrą ceną, a za 7 właściwie nie powinno się wybrzydzać - jak to zrobiłem powyżej ;)

Na żywo, ani nawet na filmikach nowego Scale nie widziałem, ale okolice tylnego trójkąta przy górnej rurze mi nie podchodzą - za to główka ramy jakby zgrabniejsza, bo mniej masywna.

Co do BH, to im wyższy model, tym lepiej. Powiedzmy, że rozsądną granicą byłby zielony 7.7 klik (poprzednią wersję - choć raczej niższe modele ze względu na dostępność - brałem pod uwagę zanim kupiłem Scale).

ULTIMATE 7.7 - BH Bikes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To co prawda model jeszcze z kominem podsiodłówki, czyli poprzedni, co nie zmienia faktu, że jest konkurentem cenowo - osprzętowym Sensy, więc jak komuś rozmiar i kolor pasują, to śmiało można brać za te niecałe 7.3 k (np. u znanych amerykańskich marek na T i S trzeba pewnie dołożyć z 5 -7 k, żeby kupić porównywalny), bo aktualny model to jakieś 2,6 k €...

PS  niby jest w 3 kolorach, ale wszystkie w rozmiarze L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Scale 930 2024 po rabatach znajomy płacił niewiele powyżej 7 tys, więc cenowo porównywalnie do tego BH. Ciekawa wydaje się być tez ta Merida 3000 2024, tyle, że amor mniej popularny, korba 32 i hamulce słabe. do wyrwania za 7 tys.

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4080/bignine-3000

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

BH jest od nich o kilogram lżejszy, no i osprzętowo lepszy...

Skąd takie info o wadze BH 7.7 o kilogram niej niż Scale 930 ? Nowy Scale ma lżejszą o prawie 200G ramę od poprzednika ale za to szersze opony i na tym wagowo traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.06.2024 o 20:32, KrissDeValnor napisał:

Rama 21", więc pewnie ok.11.4 -11.5 kg (na stronie sklepu M waży 10.92). Kolor bardziej praktyczny - ten czarny mat na pewno może niejednego zdenerwować.

Na stronie CR L (19 cali) waży 10,92, zatem M powinna kilka gram mniej. Tu wystarczy lekka opona, sztyca karbon i lekkie siodło i mamy ok 10 kg. A to już bardzo dobra waga. Gdyby ktoś się pokusił jeszcze o koła na poziomie 1500 g to już poniżej 10Kg można w L zjechać. A to poziom cenowy innych producentów na poziomie 15k wzwyż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na popularnym portalu aukcyjnym, nawet w dobrej cenie jest teraz Lapierre Prorace CF 6.9 - za 5.5 k mamy karbon i Sid'a (reszta taka sobie, ale potencjał jest, choć sztyca 27.2, więc średnio pod myk-myka).  Tymczasem Sensa zeszła już do 6.5 k, i zaktualizowali zdjęcie - teraz się zgadza z tym co wysyłają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też na allegro Lapierre Prorace CF 5.9 za 4099PLN. Carbon, Raidon, SX. jako baza może nawet lepszy (ten w 6.9 SID to Select - zaraz przyjdzie Dolumosa i powie że to złom :))

no i kolor (moim zdaniem ) mniej kontrowersyjny niż w 6.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla mnie brązowy ładniejszy, nawet mimo tego a'la brokatu - jakby realnie był ciemniejszy (zdjęcia są często rozjaśnione), i nie miał białych napisów, to by było bardzo dobrze :icon_cool:  Nie wiem, czy 1.4 k mniej za rower z Raidonem to lepsza okazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to złoto/brąz komuś nie  podchodzi i kupuje dla ramy karbonowej z zamiarem wymiany części komponentów (jak wiele osób kupowało chisele), to ten tańszy moim zdaniem też jest ok. Różnica w cenie to 1400 ,ale powiedzmy że widelec lepszy ma/i tak wymienia , to Sida sprzedaje powiedzmy za 1200 a raidona za 300. Różnica w pozostałych komponentach nie jest duża. W obydwu korba SX, kaseta, koła i opony takie same.  Różnica  główna (oprócz widelca) to manetka/przerzutka SX vs NX.

Oczywiście to przy założeniu grzebania/upgradowania. Gdy ktoś chce kupić i jeździć to inna sprawa..

Edytowane przez wr81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak dla mnie, to jeszcze małe minusy za : szczelinę z tyłu podsiodłówki, matowy lakier na górze tylnych widełek, no i za te przysadziste z wyglądu hamulce.

 

Biorąc pod uwagę, że teraz alu fitnesy na sztywnym widelcu tyle kosztują, to jakby nie było, jest to okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe cenowo te Lapierre, ciekawą opcją w okolicach 7 tys. wydaje się Scalpel HT 3 za około 7500zł z Włoch, Scale 930 za 7500 po rabatach w PL oraz Sensa Fiori Evo za 6500 jako jedyna z klasyczną, starszą geometrią.

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...