Skocz do zawartości

[Do 7000 zł] mtb szybki wygodny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na chwilę obecną mam unibike viper gts na szerszej oponie 2.0 i lubię latać po lasach. Trafiają się też dojazdy ścieżkami rowerowymi a też i do miasta czasami się zaplączę. Szukam roweru, który da mi więcej prędkości zarówno w lesie jak i poza nim, przy czym proporcja tutaj las/asfalt to jakieś 70/30.

Mam 185cm wzrostu i 85kg wagi.

Nie mam jakiś mega wymagań bo za bardzo się na tym nie znam. Lubię mieć blokadę amorka na kierownicy, to chyba tyle :)

przymierzałem się do:

Team Marin 2 (super ale poza budżet i blokada amora ręczna).

CANNONDALE TRAIL SL 3 nie zrobił wrażenia

Rockrider 740 ale tyle co siedziałem na nim w decathlonie (rozmiar ramy za mały mieli na miejscu ale wizualnie fajny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam roweru, który da mi więcej prędkości zarówno w lesie jak i poza nim, przy czym proporcja tutaj las/asfalt to jakieś 70/30.

Takiego jeszcze nie wynaleziono, chyba że z motorkiem :) Szybciej będzie albo tu, albo tu.

No, gravel/cx teoretycznie może być szybszy, jeśli ten leśny teren mało wymagający a Ty masz już kondycję, żeby jeździć szybko i pozycją na rowerze nadrabiać brak amortyzacji.

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wciąga nosem 740. Sam osprzęt to praktycznie topka Shimano, świetny amor. W oryginalnej cenie 12 899 zł był wybrzydzał, ale za tę kasę to grzech nie kupić. W przyszłości zainwestować w lekkie i szersze koła i jest petarda.

Edytowane przez DEFTONES
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie ma co rozkminiać...relacja cena/osprzęt jak zwykle w Sensie na super poziomie (napęd i amor to już tutaj godnie jest ). Nie mylić pojęcia z relacją cena/jakość bo nie znam tych ram. Ale sam brałbym Sensę. Koła jak zwykle średnie, a to najbardziej wpływa na odczucia z jazdy więc przygotowałbym jeszcze pewnie 1500-2000 na lżejsze i sztywniejsze koła. Ewentualnie jak budżet już nie pozwala to obadaj jeszcze to:

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-fiori-evo-sle-carbon/

Sam rower cięższy od wcześniej zaproponowanego z gorszym amorem, ale zostaje na koła. Osobiście jednak szedłbym w rower zaproponowany przez @DEFTONES i odkładał na lepsze koła. 

Zarówno Sensa jak i Rockrider to konstrukcje oparte o ramy karbonowe więc masz większą sztywność, a zarazem lepsze tłumienie na tylnym widelcu. Canon to rama aluminiowa. Tylko jest jedno ale...jeździsz na cięższym rowerze crossowym więc jakakolwiek zmiana na lekkiego xc/mtb da Tobie odczuwalną różnicę, a taka Sensa , czy Rockrider będzie bardzo dużą i odczuwalną zmianą na plus pod względem prędkości i czasami może się zdarzyć, że na minus. Pozycja na tych rowerach (Canon, Sensa, Rock), będzie bardziej sportowa, pochylona czego musisz mieć świadomość. To rowery do zap.....nia i tyle, nakierowane na sport. Co nie oznacza, że nie można się na nich luźniej powłóczyć. Wszystkie rowery jakie mam, zarówno xc, gravel, szosa to rowery oparte o sportową geometrię, a jednak nie męczą mnie wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Sensa Fiori rewelacyjna cena w stosunku do osprzętu. Jednak kąt główki ramy i sztycy trochę niezgodny z panującymi trendami, więc pewnie z odsprzedażą za jakiś czas będzie słabo. Osobiście nie porównywałem jazdy takim bardziej "progresywnym" do standardowych do tej pory kątów główki w okolicach 69 ale podejrzewam, że da się odczuć głównie na zjazdach w górskich trasach - ale czy kosztem dużo bardziej ospałej sterowności to już nie wiem - może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę się przymierzę do Sensy. Ten rockrider też mi się podoba - pytanie czy coś z nim jest nie tak czy po prostu Sensa fajniejsza chwilowo?

Jak dla mnie marka nieznana kompletnie, muszę doczytać co i jak i czy nie zwiną interesu jak tylko zapłace za rower 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zawsze lepiej się przymierzyć, zwłaszcza jak są wątpliwości. Częściowo dobór rozmiaru zależy od budowy ciała - np. długie kończyny, albo odwrotnie, czyli krótkie. Poza tym od preferencji/przyzwyczajeń, stylu jazdy i w jakimś tam stopniu miejsc, w których się jeździ - w terenie (zjazdy, podjazdy, wąskie i kręte trasy) można czuć się pewniej na mniejszej ramie, a jak ktoś się częściej turla po bułki, to większa podejdzie.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensa kupiona, tyłkiem przymierzyłem, no czaderski jest ten rower. Bardzo dziękuję za pomoc - nigdy o tej marce nie słyszałem ale dzięki Waszej pomocy znalazłem mega rower w dobrej cenie. Dzięki jeszcze raz :)

Screenshot_20240621_201756_Gallery.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolor bardzo mi odpowiada. Tak to jest rama 21. Mam 187 cm wzrostu i 87 cm przekrok. Idealny rozmiar dla mnie. Jakby te 3 cm mniej w przekroku było to nie wiem czy byłoby ok bo rurą można by o sprzęty wrażliwe zaczepiać.

Co do koloru to nie widziałem tam opcji wyboru.

Edytowane przez yooro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam za dużo miejsca na manewry. Myślę, że jak ktoś ma mniejsze rozmiary to powinien celować w mniejszą ramę. Wiadomo, najlepiej się przymierzyć w sklepie. Jakimś punktem odniesienia może być też ta stronka https://geometrygeeks.bike

Ja sobie porównywałem do rockrider 740 gdzie L wydawała mi się trochę za mała. Może komuś sie to przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...