Skocz do zawartości

[Do 7000 zł] Gravel do lasu, wygodny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam gravela głównie na leśne wycieczki więc właściwie moje kryteria to:

- Szeroka opona 45

- Wygodna pozycja (przechodzę z crossa więc nie chcę przeżyć nadmiernego szoku).

- pozostałych wymagań raczej brak. 

Mój wzrost 185 cm, waga 85kg.

Wstępnie myślałem nad eskerem 6.0 ale nie wiem czy to dobry kierunek. Raz się nim przejechałem i trochę szok bo do tej pory z amorem jeździłem i mnie wytelepało :) z decathlonu wziąłem dzisiaj gravela na dzień i wniosek mam taki, że szeroka opona + wygodniejsze siodełko i jestem gotowy na tą przygodę. Z chęcią posłucham co bardziej doświadczeni koledzy mi polecą. Budżet to ok 7000 zł. Mogę go rozciągnąc do 8 ale nie więcej. Nie jeżdżę maratonów - bardziej weekendowo zapuszczę się na 50-70km po lasach.

Mieszkam w Wielkopolsce więc tutaj jest raczej płasko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel, las i wygoda to same sprzeczności.

Ja wiem, że można wszystko i na wszystkim, ale nie wiem czego się spodziewasz skoro wiesz jak może Cię wytelepać na sztywniaku.

Jeżeli chcesz przeżyć szok i zobaczyć, że na rowerze ze sztywnym widelcem jednak może być wygodnie to przejedź się na Specu z patentem future shock (Diverge lub Sirrus)

Moim zdaniem to jedyna rozsądna opcja dla Twoich oczekiwań.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jednak zapytać na forum :) tak się trochę obawiałem tego. Z jednej strony podoba mi się szybkość na gravelu a z drugiej strony faktycznie może to nie być odpowiedni kierunek dla mnie. Przymierzałem się też do mtb ale nie będę mixował tutaj wątków. Dzięki za szybkie wyjaśnienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel jest to rower który wymaga tego aby nauczyć się nim jeździć, od dzieciństwa jesteś nauczony do jazdy rowerem z prostą kierownicą, dlatego większości ludziom wydaje się że kierownica typu baranek  jest to cos trudnego. 

Nie rozumiem stwierdzenia że gravel, las i wygoda to są sprzeczności. Rower na sztywnym widelcu tez wymaga nauki i wyrobienia sobie nawyków. Nie trzymasz kierownicy kurczowo, tylko lekko ja kontrolujesz na ugiętych łokciach. Opona 45 też sporo pomaga.

Doświadczony rowerzysta na gravelu zjada bez zająkniecia takiego crossa w lesie, nawet na MTB ciężko jest utrzymać koło. 

Esker 6.0 ten z nową geometrią to dobry kierunek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "leśna ścieżka" może oznaczać wszystko. W tę kategorię wpisują się drogi z korzeniami na wierzchu, piaskownice, w miarę ubite drogi gruntowe i drogi przeciwpożarowe aka leśne autostrady.

Komfort na gravelu to kwestia odpowiednio szerokiej opony. Przy 45mm powinno być już całkiem nieźle.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yooro 

Jeżeli jako las, masz na myśli jazdę po drogach pożarowych , szutrowych. A nie zapuszczanie się w trasy pełne korzeni, kamieni, to grawel bez problemu da radę. Odpowiednie ciśnienie i opona, to będzie wygodnie. Wszystko zależy od terenu w jakim chcesz jeździć. 

Jeżeli twoje trasy miałby wyglądać jak mniej więcej to na zdjęciu, to grawel sprwadza się idealnie. Nie wiem w jakim rejonie Wlkp. mieszkasz ,ale w moich podpoznańskich lasach, czy trasach nad Wartą to praktycznie wszystko da radę wygodnie objechać grawelem. Rower mtb biorę jedynie wtedy, gdy mam ochote objechać leśne single, zaliczyć jakies małe dropy, strome zjazdy, czy drogi usiane kamieniami i korzeniami. Zresztą w naszych wielkopolskich lasach, szczególnie w weekendy widać wuchtę wiary. Nie potrzeba nie wiadomo jak zaawansowanego sprzęty jak  jacyś emeryci na kozach, parki na trekingach itp  dają radę.



image.png.766699b29019161530580799f32bf6ff.png

 

 

Edytowane przez Enadxx
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...