Skocz do zawartości

[do 5000zł] cross do jazdy po mieszanej nawierzchni


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru typu cross. Gravel na ten moment pomijam, mtb raczej też bo pozycja w większości jest dla mnie męcząca, chyba że ktoś poleci z mniej agresywną ramą. Planuje jeździć nim głównie po trasach asfaltowych/ utwardzonych czasem pewnie też po jakimś szutrze czy lesie (tak wiem, że do lasu średnio się nadaję ale pojeździłem trochę takimi rowerem w terenie i jest dla mnie akceptowalny). Budżet jakim dysponuję to max 5000 zł, chociaż wolałbym w tym zmieścić odrazu jakieś dodatkowe akcesoria.
Chciałbym, przed zakupem mieć możliwość się nim przejechania i sprawdzenia pozycji, więc zagraniczne oferty raczej odpadają. Na ten moment miałem przyjemność przejechać się na tych dwóch modelach:
https://romet.pl/rower-crossowy-romet-orkan-6-cs-m-2024-1?gad_source=1
https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920-shimano-xt/_/R-p-329787
Obydwa są dla mnie wygodne, wygląd nie jest dla mnie aż tak ważny. Riverside w cenie wyjściowej to trochę dużo ale czekałbym na obniżkę, bo z tym wychodzi około 3,5k. Czy te rowery w tej cenie mają sens, czy ktoś dorzuci coś lepszego wartego uwagi. z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez mateja
Złe linki do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet 15,6 kg

Riverside 12,3 kg 

Romet sprężynowy widelec 

Riverside powietrzny widelec 

 

Cena riverside to "trochę dużo" ale romet za 4299, gdzie taką samą specyfikację można kupić od bardziej renomowanego producenta tysiaka taniej to już ok? Poza tym riverside masz też w wersji na napędzie sram za 4k

 

Masz 5k to sobie kup porządny rower. Niech ma dobry napęd, powietrzny widelec i sensowną wagę. Riverside, giant roam 1/0, canyon pathlite 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateja napisał:

Cześć, szukam roweru typu cross. Gravel na ten moment pomijam, mtb raczej też bo pozycja w większości jest dla mnie męcząca, chyba że ktoś poleci z mniej agresywną ramą. 

Meridy Silex, M-Bike, Marin 4 Corners.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ArtGD napisał:

Orkan 6 CS jest drogi, bo jest na Cues. Riverside fajny, ale tylko 1 blat w korbie. Jakbyś potrzebował więcej blatów, to został mi Orkan 9 z zeszłego roku, w rozmiarze 20''. Mogę na niego zrobić 10% rabatu https://ab-rowery.pl/romet-orkan-9-m-2023

Czyli w tej cenie orkan 6 jest nieopłacalny ? W przypadku tego roweru co zaproponowałeś jak wygląda wysyłka, koszty itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cues ma taką zaletę, że jak za jakiś czas będziesz chciał wymienić coś w napędzie, to nie będzie problemu z dostępem do części. Nie wiem jakie są ceny rowerów na tym osprzęcie, musiałbyś poszukać ofert i porównać z ceną tego Orkana.

Co do Orkana 9, to ten rower jest skręcony, przygotowany do jazdy. Jeśli jesteś z okolic Trójmiasta to zapraszam do sklepu stacjonarnego. Ewentualna wysyłka w cenie roweru. Przy sprzedaży wysyłkowej należy zrobić przegląd gwarancyjny u dystrybutora Rometów. Zdjęcie na stronie kiepsko oddaje kolor roweru, jakbyś chciał, to zrobię zdjęcie i wyślę mailem/mms'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...