Skocz do zawartości

[Rama] Jaki rozmiar? Felt Verza Speed 20


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przejrzałam tematy na forum i moim potrzebom zdaje się odpowiadać Felt Verza Speed 20 - https://www.centrumrowerowe.pl/rower-fitness-felt-verza-speed-20-pd38838/

Mam jednak problem z doborem rozmiaru. Niestety nie widzę, by rower był dostępny w moim mieście, także zostaje mi tylko zakup online wg. wymiarów podanych przez producenta.

Mój wzrost to 170cm, a wewnętrzna długość nogi - 80cm. Czyli z pierwszego wymiaru wychodzi rozmiar 51, a z drugiego 54:

image.png.8d4f1e92d33fbef370a71f341ee5f073.png

Znalazłam kilka opinii osób, które spotkał podobny dylemat i po zakupie większość polecała dobór większego (niż sugerowany po wzroście), ale zdarzył się też głos odwrotny - że lepiej dobrać mniejszy i ewentualnie jakoś go zwiększyć innymi zabiegami (czego jednak wolałabym uniknąć).

Jeśli ma to znaczenie, to:

  • wolałabym mniej, niż bardziej 'leżącą' pozycję. Niby dłuższy rower to pozycja bardziej 'pozioma', ale skoro nie ma regulacji kierownicy, to może łatwiej obniżyć siodełko w 54, zamiast jeździć na wyższym w 51? 🤔 
  • przeznaczenie głównie rekreacyjne, dłuższe trasy (~40-50km) zdarzą się pewnie bardzo sporadycznie.
  • bardziej zależy mi na wygodzie i 'pewności' jazdy, niż na szybkości.


image.png.5baacdeea9ff95df442dcab696dceecd.png

Mój obecny rower na pewno nie jest dla mnie za duży, a wydaje się bardziej zbliżony wymiarami (reach/stack) do 54 - ale nie dam tu sobie ręki uciąć, bo jednak różnią się geometrią. No i obecnie mam koła 26', a Felt to jednak 28'.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc w rozwianiu wątpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłam kilka opinii osób, które spotkał podobny dylemat i po zakupie większość polecała dobór większego (niż sugerowany po wzroście), ale zdarzył się też głos odwrotny - że lepiej dobrać mniejszy i ewentualnie jakoś go zwiększyć innymi zabiegami (czego jednak wolałabym uniknąć).
 

Z mniejszego łatwiej zrobić większy niż za duży zmniejszyć (bez wpływu na właściwości jezdne)

Cytat

Mój obecny rower na pewno nie jest dla mnie za duży, a wydaje się bardziej zbliżony wymiarami (reach/stack) do 54 - ale nie dam tu sobie ręki uciąć, bo jednak różnią się geometrią. No i obecnie mam koła 26', a Felt to jednak 28'.

To nie ma żadnego znaczenia.

 

 

Dopasujesz się (z ewentualną wymianą mostka i/lub sztycy) do obydwu rozmiarów. Chcesz mieć w miarę sportową pozycję weź 51, chcesz mieć bardziej wyprostowaną weź 54. Tylko skoro chcesz mieć wyprostowaną pozycję to po co kupować taki rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Podpinam się pod temat. Mam ten sam dylemat i również nie mogę dobrać rozmiaru w Felt Verza Speed 20.

Jednak mam trochę inne wymiary 168 cm wzrostu, a wewnętrzna długość nogi to około 82 cm - w ten sposób wpadam skrajnie w dwa rozmiary. Jednak w odróżnieniu od koleżanki powyżej mi wręcz zależy na sportowej pozycji - uwielbiam szybką miejską jazdę. Po bardzo długich poszukiwaniach w ograniczonym budżecie znalazłam właśnie ten rower, który moim zdaniem wydaje się być idealny. Ale... czy jak kupię z ramą 51 cm, to nie będzie po prostu za mały, w końcu sztycy od siodełka nie można wyciągać w nieskończoność.

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.06.2024 o 20:48, marra napisał:

Cześć!

Przejrzałam tematy na forum i moim potrzebom zdaje się odpowiadać Felt Verza Speed 20 - https://www.centrumrowerowe.pl/rower-fitness-felt-verza-speed-20-pd38838/

Mam jednak problem z doborem rozmiaru. Niestety nie widzę, by rower był dostępny w moim mieście, także zostaje mi tylko zakup online wg. wymiarów podanych przez producenta.

Mój wzrost to 170cm, a wewnętrzna długość nogi - 80cm. Czyli z pierwszego wymiaru wychodzi rozmiar 51, a z drugiego 54:

image.png.8d4f1e92d33fbef370a71f341ee5f073.png

Znalazłam kilka opinii osób, które spotkał podobny dylemat i po zakupie większość polecała dobór większego (niż sugerowany po wzroście), ale zdarzył się też głos odwrotny - że lepiej dobrać mniejszy i ewentualnie jakoś go zwiększyć innymi zabiegami (czego jednak wolałabym uniknąć).

Jeśli ma to znaczenie, to:

  • wolałabym mniej, niż bardziej 'leżącą' pozycję. Niby dłuższy rower to pozycja bardziej 'pozioma', ale skoro nie ma regulacji kierownicy, to może łatwiej obniżyć siodełko w 54, zamiast jeździć na wyższym w 51? 🤔 
  • przeznaczenie głównie rekreacyjne, dłuższe trasy (~40-50km) zdarzą się pewnie bardzo sporadycznie.
  • bardziej zależy mi na wygodzie i 'pewności' jazdy, niż na szybkości.


image.png.5baacdeea9ff95df442dcab696dceecd.png

Mój obecny rower na pewno nie jest dla mnie za duży, a wydaje się bardziej zbliżony wymiarami (reach/stack) do 54 - ale nie dam tu sobie ręki uciąć, bo jednak różnią się geometrią. No i obecnie mam koła 26', a Felt to jednak 28'.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc w rozwianiu wątpliwości!

Ja mam 172, 81 cm byłem w centrum rowerowym przejechać się M56, zamówiłem M54. Jak mam być szczery to subiektywnie nie czułem jakiejś wielkiej różnicy. Ktoś w komentarzach pisał, że jest niewielka różnica między nimi. Sam się zastanawiałem długo nad rozmiarem ale 54 wydaje się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...