Skocz do zawartości

[Trening] Plan treningowy Garmina w oparciu o strefy tętna - pytania amatora


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj zacząłem realizować plan treningowy Garmina w oparciu o strefy tętna. Na początku wyjeżdżam poza miasto, by mieć spokojną trasę i skupić się na treningu. Po treningu pojawiło się parę pytań.

  1. Czy po wyjechaniu z miasta i włączeniu treningu powinienem wcześniej zwolnić na tyle by być w I strefie? Dojeżdżając do miejsca startowego jestem już w II strefie. Trening zaczyna się od I strefy.
  2. W tym ćwiczeniu były bloki w V strefie(170+ bpm) i tutaj był problem, bo nie byłem w stanie osiągnąć tego pułapu. Czy coś robię źle? Możliwe, że strefy tętna mam źle wyznaczone.
  3. Zaraz po V strefie miałem odpoczynek w I strefie, by ją osiągnąć i utrzymać w ciągu tych 10 minut, to musiałbym chyba zejść z roweru.
  4. Jest też blok między poszczególnymi wytycznymi tętna, gdzie mam jechać aż do wciśnięcia przycisku Lap - Jak długo powinienem tutaj jechać?
  5. Po zakończonym treningu chciałem jeszcze zrobić małą rundkę i tutaj pytanie, czy dobrym pomysłem jest jechanie reszty km w II strefie tętna?

Z góry dziękuję za pomoc! :)

screenshot-connect.garmin.com-2024.06.06-13_28_22.png

screenshot-connect.garmin.com-2024.06.06-13_40_47.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na I strefę Garmina. To są dla amatora wartości możliwe do osiągnięcia tylko z górki i z wiatrem w plecy. :D Przy interwałach to już właściwie niewykonalne, żeby szybko zejść do I strefy i utrzymać się w niej przez dłuższy czas. Pilnuj górnych wartości, a odpoczynek rób na wyczucie.

Ad 1) jak wyżej
Ad 2) Na jakiej podstawie wyznaczyłeś tętno maksymalne? Ze wzoru, jakiegoś testu, czy np. wyścigu?
Ad 3) jak wcześniej
Ad 4) tyle, żeby podkręcić lub zbić tętno - takie przygotowanie do następnego bloku - ja zawsze ustalałem sobie określony czas (z reguły 1 lub 2 min) i trzymałem się go przez cały trening
Ad 5) a kto Ci broni? ;) Ja też zwykle dokręcam po treningu z planu Garmina, zazwyczaj po prostu pomijam ostatni blok (lub bloki) odpoczynkowy i zastępuję go dłuższą jazdą dowolną.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...