Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Shimano Cues FD-U4000 + korba 36–26T, zadziała ?


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mam pytanie nt. kompatybilności przerzutki przedniej CUES FD-U4000-L (link) [teoretycznie dla 36–22T, 40–26T] oraz korby ze stopniowaniem 36–26T, najpewniej FC-M4100-2 (link).
Z tego co widzę prawie wszystko inne się zgadza (np. linia łańcucha
48,8). Ktoś może eksperymentował w podobny sposób, czy zmiana przełożeń będzie w mocno (lub nawet zauważalnie) upośledzona?

Ten ostatni aspekt jest raczej ważny, bo jadąc w zróżnicowanym terenie najprawdopodobniej często wachlowałoby się przednią przerzutką. Generalnie chodzi o to, żeby (odnosząc do napędu 3x) zmiana biegów z przodu była dość podobnie szybka i kulturalna jak w przypadku zmiany z zębatki 22T->32T, a nie ślamazarna jak przy wrzucaniu 32T->44T.

Wracając jeszcze do tej FD-U4000-L, to raczej jedyna opcja. Nie mogę namierzyć jakiejkolwiek innej przerzutki przedniej 2rz top-swing na górny (lub uniwersalny) ciąg. Korba 36-26T była optymalna, 22T to zdecydowanie za duży młynek.

Jak myślicie, ten CUES to poroniony pomysł ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki update: kupiłem dość fartownie jakiś leżak magazynowy FD-M675, sądzę że będzie OK. Ten pomysł z przerzutką przednią CUES która miała współpracować z całą resztą Deore 2x10 chyba nie miała prawa bytu. Kilka rozmów które przeprowadziłem z serwisantami przekonały mnie że CUES praktycznie toleruje tylko swoje towarzystwo (krótko mówiąc, żeby to działało absolutnie wszystko musi być CUESa - również łańcuch, zębatki itd.). Może ta tajemna (dla mnie) wiedza komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...