Skocz do zawartości

[rama] Pęknięta rama w Scott Spark RC 900 PRO


czajaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Podczas wyprawy rowerowej po standardowych drogach na 83km przy skoku z krawężnika (tak, z krawężnika) i zablokowanym do połowy amortyzatorze pękła mi w trzech miejscach rama karbonowa w Scott Spark RC 900 PRO.

Zastanawiam się co w tej sytuacji lepiej zrobić, ponieważ chodzi mi po głowie rama aluminiowa zamiast karbonowej ze względu na łatwiejszy transport na bagażnikach rowerowych. Czasami podróżuję z kumplami, którzy mają standardowe uchwyty zaciskowe na ramę, których nie powinno stosować się przy karbonie.

Rower zdecydowanie częściej wykorzystuję do dłuższych przejazdów po nietrudnym terenie i jakiś "spokojnych" singlach. Tak więc nie wykorzystywałem w pełni potencjału tego Scotta. Miałem po prostu super opcję na ten rower, ponieważ brat przesiadał się na motocykl :)

 

Co radzicie w tej sytuacji z budżetem do maks 5000 zł (im mniej tym lepiej, ale zostawiam opcję karbonu):

1. Kupić nową ramę aluminiową i przełożyć cały osprzęt?

2. Kupić taniej jakiś używany rower i przełożyć obecny osprzęt?

3. Zostać przy karbonie?

4. Jakiś inny pomysł?

Opcja 1 najbardziej mnie kusi na ten moment. Jaką ramę aluminiową dla fulla byście polecili do tego osprzętu ze Scotta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zakup ramy to nie taka prosta sprawa, bo mało który producent oferuje gołe ramy w wolnej sprzedaży. Po drugie to całej imprezy może dojść koszt samplera z uwagi na inną długość czy sposób montażu.

Ponadto do 5000 zł nie będzie łatwo znaleźć jakąkolwiek nową ramę typu full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 4

Zdecydowanie najłatwiej Ci będzie kupić nowy rower i co najwyżej z tego złamanego poprzekładać co się da a z tego nowego rozsprzedać nowe części. Nowe rowery teraz tanieją bo zaprane są magazyny, więc będziesz mógł ustrzelić na pewno za 2-3 miesiące niezłą promkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bogus napisał:

Zakup ramy to nie taka prosta sprawa, bo mało który producent oferuje gołe ramy w wolnej sprzedaży.

Bez przesady, całkiem wielu producentów oferuje same ramy, chociażby Scott:) Ale reszta Twojego posta jak najbardziej słuszna - zakup samej ramy to droga albo bardzo droga impreza (np rzeczony Scott ma chyba same koszmarnie drogie ramy...)

No i potem dochodzi temat kompatybilności obecnego osprzętu z nową ramą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcin_ostrów napisał:

Nie no jasne że wielu producentów ma ramy solo. Ale pokaż mi takiego fula  za 5 tys :D

Może być za 5700?

Pa na to: https://www.specialized.com/pl/pl/stumpjumper-evo-alloy-frameset/p/200526?color=336228-200526

:)

Gdyby nie to, że a) nie ma mojego rozmiaru, b) nie podobają mi się Spece, to za te pieniądze już by do mnie jechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...