Skocz do zawartości

[do 2000zł] Cross/Gravel na kilkudniowe wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

Szukam roweru dla mojej dziewczyny, wzrost 158cm. Szykujemy się na dalsze kilkudniowe wycieczki z sakwami, głównie asfalt/utwardzone trasy ale z możliwością zjazdu do lasu. 

Niestety nie miałem za dużo czasu zorientować się w temacie dlatego zwracam się do was o wskazanie dobrych propozycji oraz wskazanie na co patrzeć przy wyborze.

Rzucił mi się w oczy Author Thema z 2023 roku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel to kierownica typu baranek . Czy twoja dziewczyna jeździła kiedyś z taką ? Jeśli nie to mniejsze prawdopodobieństwo wtopy jest przy rowerze z prostą kierą .Czyli cross .

Ten który podlinkowałeś jest , delikatnie mówiąc, średni . Napęd na wolnobiegu jest słabszy niż kaseta , jeśli tam są ośki na QR to pół biedy ale jeśli jest pełna oś skręcana na nakrętki to słabo . Takie rozwiązanie sprawdzi się przy spokojnej jeździe u jeźdźca ok 70kg max . Terenowa jazda objuczonym rowerem może wykończyć ośkę . itp itd .

Myślę że zaraz ktoś podeśle ci linki do decathlonu i nie będzie to zły trop .

Aha , napisz jeszcze czy trasa będzie w miarę płaska czy planujecie góry . To ważne dla doboru napędu .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Zapomniałem dodać, że dziewczyna waży 54kg, mówi, że raz miała okazję przejechać się z taką kierownicą i bardzo jej to odpowiada.

Planujemy trasę głównie płaską z niewielkimi przewyższeniami. 

Czytając inne tematy rzucił mi się w oczy rower Riverside 500, pojawiały się o nim dobre opinie. Zastanawiam się czy inwestycja dodatkowej kwoty w model 700 miałaby sens?

W sobotę planujemy podjechać do decathlonu i zrobić jazdy testowe.

Pozdrawiam

Edytowane przez krzychu2525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gravela 2tyś to chyba za mało ale w Deca różne cuda się zdarzają .

Riv 700 ma 10biegowy napęd z nieco lżejszym przełożeniem . To się może przydać na podjazdach bo w 500 najlżejsze to 1:1 . 700 ma też od razu rogi . Dla mnie to miły dodatek . Innych różnic nie widzę ale coś jeszcze musi być lepszego bo rower jest o 600g lżejszy . Generalnie ja brałbym 700 ale 500 też jest ok jeśli podjazdy nie będą długie i strome .

Aha jeśli zaglądniesz na stronę deca to zobaczysz że producent narzucił dość  restrykcyjne ograniczenia :

 

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie prasować

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...