Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Romet Aspre 2 2024


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Mam takie nietypowe pytanie odnośnie gravela jak w temacie, czy możliwe żeby występował taki rozmiar ramy jak 59,5? znalazłem go w fajnej cenie (link niżej) i tam podają że jest taki maksymalny rozmiar, a na stronie rometa jest maks 56. Ktoś się może wypowiedzieć na ten temat? szukałem troche ale nigdzie nie widzę oprócz tej jednej strony takiego rozmiaru jak 59,5

No i od razu powiem, że potrzebuję tego roweru na dużej ramie (193cm wzrostu)

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-romet-aspre-2-pd40772/?v_Id=223324&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0_WyBhDMARIsAL1Vz8u1AeM1cSc4poNVreO97CXh1aJfhQpuEIB7pSKNRZbxmlgHz4FY_uAaAgAdEALw_wcB

Edytowane przez MajkeL92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się podłączę do tematu, chcę kupić ten sam rower, mam 180 cm wzrostu i zgodnie z tabelą producenta powinienem wziąć rozmiar 54 (L) o efektywnej długości górnej rury równej  580 mm.

image.thumb.png.3d1c4603556d6971d17906d62cfe58f3.png

 

 

 

Natomiast wg sklepu centrumrowerowe.pl powinienem wziąć mniejszy rozmiar 52 (M) o efektywnej długości rury równej 567 mm.

image.thumb.png.db32d7fae1f6998549e0178dfdd0a89c.png

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na miejscu rozmiaru roweru więc nie wiem jak to teraz ugryźć, ma ktoś jakąś wiedzę w jaki rozmiar powinienem uderzać?

Edytowane przez diszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajkeL92 Romet idzie wszystkim na przekór i podaje rozmiary ram szosowych na podstawie rury podsiodłowej, podczas gdy standardem jest korelowanie go z długością rury poziomej. Rozmiar XL ma górną rurę 59,2cm oraz podsiodłową 56cm. Stąd różnica w nazewnictwie i dobra nauczka, że 52, 56 to tylko cyferki.

@Mihau_ W L-ce nie ma przypadkiem mostka 90mm? Tak przynajmniej sugeruje tabelka z centrum rowerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...