Skocz do zawartości

[Bagażnik] Lekki bagażnik na tył roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Szkukam lekkiego (do 500 g) bagażnika na tył roweru crosowego. Nośność do 7 - 10 kg w zupełności wystarczy - tylko torba lub plecak. Sakwy nie będą wożone. Na wycieczki na pół dnia.

A może są bagażniki systemowe - z uchwytem na torbę - wiekość mniej więcej pudełka na buty?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie taki kupiłem: https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-rowerowy-tylny-roswheel-tour-pd25436/?v_Id=154431&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9vqyBhCKARIsAIIcLMHY5k3YjQQ_Dvb4BLk07NBPiwOjEh66_pbgpu4HfssxWWHIEtsMaZwaAlJpEALw_wcB 

Poniżej 200PLN, 550g, fajny, bo wąski, sakwa jest pod kątem, Kupiłem właśnie pod jedną, lekką sakwę, by nie mieć spoconych pod plecakiem pleców.

Ktoś napisał w opinii, że trudny montaż - ja zmontowałem zaraz po zakupie, na ulicy w kilka minut, bez patrzenia w instrukcję. Są elementy do różnych ram - spora elastyczność, to może mylić.

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe, najtańsze bagażniki ze stalowych drutów ważą właśnie około 500 g. Z bagażem 5-6 kg nie powinno być problemów, 10 kg to już trochę wyzwanie i cały bagaż będzie trochę niestabilny i będzie majtał rowerem, ale można się przyzwyczaić. Na zwykłym rometowskim (stary Pasat) woziłem plecak ze stelażem zamontowany w poprzek, torbę podróżną (również w poprzek, z dodatkową drewnianą listwą ze sklejki jako usztywnienie) dało się jechać (a nawet nic nie pękło), ale pierwsze kilometry zwykle były trudne, bo miało się wrażenie, że to wszystko pływa na boki. 

BAGAŻNIK 28" ROWEROWY CZARNY 10KG UNIWERSALNY - A-BA-0009 - 10705304009 - Allegro.pl

Takie bagażniki czasem wymagają dodatkowych adapterów (przejściówek), by przymocować je do ramy. 

Ja mam podobny w damce i musiałem go doginać, by był w miarę poziomo, ale faktycznie ważył tylko te pół kilo i do przewozu drobnych bagaży mi wystarcza,

image.thumb.png.6c7c7d3e803f7ef7f65be6b7c39bb229.png

Do tylnej poprzeczki można przyczepić lampkę na dwie śruby lub taką na sztycę w taki sposób:

 

image.thumb.jpeg.1e69be798f91f6f5fcbde6695e405ca3.jpeg

Z solidniejszych, ale wciąż lekkich może coś w tym stylu:

BAGAŻNIK ROWEROWY KELLYS KLS CONVOY 26/29 CZARNY - 203 - 15706847969 - Allegro.pl

Mam podobny w tym rowerze z lewej:

image.thumb.png.caae0de6e38ec0f2d6650b9f9c462bb7.png

 

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...