Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] FOX Rhythm 34, 120mm - szukam porady.


Mondeus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was ma doświadczenie z Foxem Rhythm 34, 120mm (model 2022) ?

Właśnie kupiłem rower (Trek Top Fuel 9.7) który fabrycznie posiada owego FOXa. Osobiście nigdy nie miałem innego amorka jak Rock Shox, dlatego kieruje mój post do osób, które FOXa używają i mogą podzielić się doświadczeniem.

Warto taki amorek zostawić, czy może lepiej spróbować sprzedać ( gdy jest jeszcze nie używany ) i wymienić, na przykład na SIDa Select 120mm. Co o tym myślicie ? Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SID Select to proszenie się o problemy.

Odnośnie FOXa Rhythm to chasiss (czyli golenie dolne i górne) zostały mocno zubożone względem wersji performance (gorszy stop, większa masa, bardzo nietrwała anoda na górnych goleniach) oraz nieco uproszczony konstrukcyjnie tłumik grip (całkiem dobrze działający, na pewno lepiej niż pseudo charger z SIDa Select). Jeśli już chciałbyś zmieniać to na pełnego FOXa ew. SIDa Ultimate. Przy czym zyskasz nie tyle na komforcie co na trwałości przede wszystkim.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, a żona nadal ma. To najtańszy poziom Foxa, ale to nadal fox. Prosta regulacja, gładkie działanie, na tyle dobre tłumienie, że nie zmieniamy na podjazdy. Cięższy od droższych modeli. Gdy w kolejnym rowerze przesiadłem się na Foxa 36 performance elite, czyli o oczko grubszy i dwa oczka lepszy, to różnica nie była w komforcie, wręcz przeciwnie, ale przede wszystkim we wsparciu, sztywności i nadążaniu za terenem. Różnica skoku to tylko 10mm. Ważne czego oczekujesz. Drogo to go nie sprzedasz. To model tylko OEM, ucięty. To nie jest widelec do którego dołożysz 1000pln i będzie WOW.  

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Więc mam na stole 2 amorki i nadal się zastanawiam który na moje potrzeby wybrać. Oba roczniki 2024 z poprawionymi tłumikami i sprężyną DebonAir+. ...Róznica w cenie 900zł. FOX odpada poniewaz odpowiednik SIDa jest o wiele drozszy nawet od Ultimate. Albo zostawić RHYTHMa i jeździć :)

IMG_0237.JPEG

IMG_0236.JPEG

Edytowane przez Mondeus87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...