Skocz do zawartości

[manetka] SL-M5100 vs SL-M8000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuje nowej manetki do napędu 1x11.

Obecnie mam uszkodzoną XT serii 8000.

Czy warto kupić deore 5100 czy jednak xt 8000 to jest kozak, a przepaść między nimi jest ogromna?

Piszą, że posiadają identyczne opcje.

Wiadomo, cenowo to deore ponad dwa/trzy razy tańsze, stąd moje zapytanie.

Edytowane przez Mastodont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki Deore/SLX i XT nie mają tych samych opcji. Jedyne co mają wspólnego to Two Way Release, ale nie mają Multi i Instant Release. Deore/SLX mają dźwignie na ślizgach (Boleśnie się przekonałem jak SL-M670 dosłownie rozleciała mi się na trasie Hel-Gdańsk), SLX może delikatnie lepiej chodzi od Deore ale w stosunku do XT szczególnie jak masz mocniej skręcone sprzęgło to czuć różnicę w pracy. Moim zdaniem warto dopłacić, choć moja opinia jest na bazie doświadczeń z Sl-M610, M670 i M780 czyli 10s.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instant release odpowiada za wrzucenie wyższego biegu poprzez samo naciśnięcie dźwigni - W SLX i Deore musisz pociągnąć dźwignię i ją odpuścić by wrzucić bieg. To się przydaje jak jedziesz w mocnym błocie bo przerzutka działa bardziej zdecydowanie. Multi Release odpowiada za możliwość wrzucenia  4 biegów w górę kasety i 2 w dół (Multi Release ogólnie odpowiada tylko za przerzucanie 2 biegów w dół kasety ale manetki z tą funkcją zawsze mają możliwość wrzucenia 4 w górę). W SLX i niżej możesz maksymalnie przerzucić 1 w dół kasety i 3 w górę. Tak jak mówię, jeżeli nie zależy Ci na tym to bierz Deore

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multirelease jest znacznie bardziej pożądaną funkcją niż instant. W sobotę zrobiłem w terenie 45km rowerem z manetką m6100 - nie mogłem się przyzwyczić do braku multi...

Nie mniej stojąc przed wyborem pamiętaj, że manetki stare jak m7 czy m8000 gryzą się z nowymi klamkami hamulcowymi jak m4100, m6100, m7100 itd. 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...