Skocz do zawartości

[3500-5000zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć rowerowe świry!

Przymierzam się do zakupu roweru crossowego i myślę o tych konkretnie:

Trek Dual Sport 2 Gen 5 2023 (3299zł)
Canyon Pathlite 6 (4199zł)

Który byście wybrali i dlaczego właśnie ten, czy może macie jakiś inny do polecenia a na pewno macie i chętnie zobacze inne modele. Miałem gravela i się go pozbyłem ze względu na pozycję pochyloną i zdecydowałem, że kierownica typu baranek nie jest dla mnie :D W tym roku chciałbym jeździć w mieszane trasy tak po 60km, 50% szosy, 40-50% szutry, drogi polne, lasy, 5-10% trudne tereny a później do rekreacyjnej jazdy po mieście i na obrzeżach. Najbardziej przemawia za mną trek ze wzgledu po prostu na cene, jednak chętnie poczytam Wasze opinie. Chciałbym wydać do 3500zł ale jeżeli jest jakaś wielka różnica w jakości mógłbym dozbierać do 5000zł. Z góry dziękuję! 🙏🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o geometrię roweru czy o osprzęt? Zadajesz bardzo ogólne pytanie. Bo napisałeś, że gravel Ci nie spasował ze względu na geometrię.

Czyli szukasz lepszego roweru pod kątem geometrii? A może pod kątem ceny lub jakości? Bo wszystkie te kryteria wymieniasz.

Warto precyzować kryteria.

Edytowane przez Miro1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie chce mi się teraz szukać (wybacz, leniwa niedziela), ale skup się na wysokiej główce ramy - wtedy już na starcie, i bez kombinowania z regulowanymi mostkami, pozycja jest bardziej wyprostowana.  Z tego co pamiętam, to któryś Trek ma taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wklejone zdjęcie Sirrusa nie nest najlepszym przykładem, bo tu wysoka główka ma za zadanie zrekompensować brak amora, a pozycja na nim i tak będzie pochylona.

Zobacz coś co ma w standardzie regulowany mostek i relatywnie krótką górną rurę.

Np. Crossowe Unibike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej skromnej perspektywy polecam Treka. Mam ten sam model o ktory pytasz z tym że gen 4, który różni się jedynie widelcem w porównaniu z gen5. Niecały rok temu go kupiłem, przejechałem nim prawie 2000km i jestem bardzo zadowolony. Bez problemu wytrzymuje moje prawie 120kg. Geometria przyjazna dla pleców mimo umiarkowanie pochylonej sylwetki. W swoim rowerze zmieniłem suport i korbę ale to bardziej fanaberia bo domyślne rozwiązanie na kwadrat nie sprawiało problemów i jakiejś wielkiej poprawy sztywności nie zauważyłem. Dodatkowo wymieniłem gripy na ergon go5 z rogami i to poprawiło baaaardzo komfort jazdy. W razie pytań służę pomocą. 

Edytowane przez Impress
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...