Skocz do zawartości

[Czy warto] Rower elektryczny górski MTB Rockrider E-expl 520 s 29


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Od jakiegoś czasu myślę o zakupie roweru wspomagającego, ale niestety nie znam się na tym temacie. Rower będzie używany rekreacyjnie, czyli zjechać z krawężnika, przejechać się leśną ścieżką. 

Może jesteście wstanie pomóc coś w temacie ? To co na ten moment wpadło mi w oko, to https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-expl-520-s-29/_/R-p-334409?mc=8649390&c=Czerwony  - jakieś uwagi, opinie ? 

Co do ceny, to chce się zmieścić w 14 000 zł.  ale oczywiście cena może być mniejsza :) Im taniej, tym lepiej :)

Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten rower przez trzy tygodnie. 
Kupiłem z odbiorem z magazynu, pojeździłem i zwróciłem. 
Nakłamałem że ma wady fabryczne, oni tego nie sprawdzali i przyjechali zwrot. 
 

Rower przede wszystkim jest za drogi. Po zwrocie do Decathlon kupiłem Cube stereo hybryd 160 za 3200 euro. 
Dla mnie za mało skoku, ale to nie wada roweru a cecha. 
Słabe hamulce ale znowu, jak kto jeździ. 
Silnik, cichy bo na pasku ale ciężko z niego wydobyć te 70 Nm. Shimano E7000 z 60 Nm robi go jak chce. 

Fajne koła, a symetryczne, teoretycznie wytrzymałe. 
Opony Grip 500 przyczepne ale wysokie opory toczenia. 
Zmieniarka, mocne sprzęgło można regulować. 
Wyświetlacz dużo pokazuje, osobny pilot na kierownicy z przyciskiem „turbo”. 
Aplikacja na telefonie mało pokazuje ale jest. 
Wygodne siodło. 
Rower do spokojnej jazdy, bez najmniejszych szaleństw. 
Ma potencjał ale spokojnie i powoli do celu. 
Tylko ta cena. 
Chyba że boimy się zakupu za granicą a cenimy gwarancję to można śmiało kupować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno do takiego zastosowania potrzebujesz roweru z pełnym zawieszeniem i to ze skokiem 140mm ?  Moim zdaniem do rekreacyjnej czy turystycznej jazdy  nie jest ono konieczne , a czasem czy z pewnych względów może być kłopotliwe ( np dodatkowe elementy do serwisowania ) . Podobnie wyposażony Rockrider ze sztywną ramą kosztuje 10tyś . Choć będzie miał pewnie te same wady o których pisał kolega @XC100S.

Za 14tyś można poszukać też sztywniaków innych firm z innymi silnikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...