Skocz do zawartości

[dobór roweru] single tracki


Rekomendowane odpowiedzi

hej, co polecacie jako rower do jazdy głównie  na single trackach  do około 10tys.?

mieszkam w dość stromych górkach więc na codzień po górach jeździmy na elektrykach, zwłaszcza, że czasem ciągamy też syna; mam też lekki mtb hardtail na którym dawniej jeździłam maratony mtb i póki co jego zabieram na wyciągi, ale on średnio nadaje się do skoków, zwłaszcza, że swoje lata mam i o kręgosłup trzeba dbać

szukam  więc jakiegoś roweru full, który nada się na single tracki, na małe hopki też, za to nie musi być lekki (będzie użytkowany głównie na wyciągach)

będę wdzięczna za polecenia

(rozważam canyona spectrala albo neurona wmn, choć np. znalazłam też taki rower i jak na tą cenę ma wyjątkowo wysokie skoki? https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-ghost-riot-enduro-al-essential-pd39685/?v_Id=218229 ?)

będę wdzięczna za polecenia ludziom co się cokolwiek znają na sprzęcie

jeśli od razu możecie polecić fulla dla dziecka, koła 24 cale to też chętnie przyjmę rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma aluminiowego spectrala AL6 i bardzo go lubi. Lekki to on nie jest, ale bardzo dobrze sprawdza się w bike-parkach na trasach "średnie+". Córka skacze, ale też jeździ bez narzekania wycieczki z podjazdami. Spectral to takie "mini enduro". Na single typu Glacensis to grubo za dużo, na single typu Cygan, Dębowiec w Bielsku- w sam raz. Problem jednak jest taki, że spectral obecnie zdziadział. Wersja z aktualnej generacji AL6 ma mniej skoku, jest cięższa i ma moim zdaniem gorszy widelec. A tu kupujesz głównie dla zawieszenia. Więc choć jestem fanem Canyona (sam mam spectrala 125), to bym szukał gdzie indziej. Neuron to z kolei rower zdecydowanie spokojniejszy i delikatniejszy - na wycieczki, a nie jazdę z wyciągu. Na zdjęciu spectral w moim zdaniem właściwym, a może nawet maksymalnym użyciu. Więcej to już raczej Torq - zobacz Torq, to już rower, który nie ma takich ograniczeń. 

P.S. Małe hopki, single - to wszystko bardzo subiektywne - który bike park i jakie trasy są twoim terenem?

Zrzut ekranu 2024-05-31 o 18.02.20 Średni.jpeg

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ghost całkiem niezły jak za tą kasę ale to wersja enduro do konkretnego łomotu. Damper na sprężynie to się nie wypowiem ale amor nie współgra tutaj z całością. Ja bym poszukał wersji AM z ciut mniejszym skokiem zawieszenia i amora ale za to z Lyrikiem i damperem powietrznym. Pewnie będzie ciut drożej ale warto. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii moich rowerów jest "YT Industies JEFFSY AL COMP 2" - będę sprzedawał kadłubek z tego czyli rama+damper+widelec+sztycaMYKmyk+osie+stery

Ostatni raz na tym jeździłem w 2018 ... potem cały czas mnie coś eleliminowało z tego typu jazdy - jak rower miał nabitego tysiaka to to jest wszystko

Edytowane przez grzesiowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ghost byłby niezły, tylko trzebaby zmienić tłumik w widelcu z Motion Constrol na Chargera 2.1:

https://piwnicarowerowa.pl/damper-upgrade-kit-charger2-1-rc-2-crown-high-sp,3,43201,30977

Oczywiście przed zakupem trzeba się upewnić, że ten Charger na pewno jest kompatybilny z Yarim w werssji 27,5". 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wojcio napisał:

Jakie średnie koło? Swoją drogą fajnie, jakby autorka podała wzrost. 

Prezentowany Ghost jest na kole 27,5 tak jak i też są producenci, którzy najmniejsze rozmiary tylko w takim rozmiarze oferują.  Może się mylę ale tak czy inaczej to dość istotny szczegół przy wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 17:23, NerfMe napisał:

Jakie szlaki planujesz, czerwone i trudniejsze czy raczej tylko zielone i niebieskie ? Te skoki mają być wysokie?

Raczej zielone i niebieskie, mam 44 lata i lubię sport ale czas na kaskaderkę już minął ;) tak, żeby przeskoczyć przeszkodę, dropa itp. ale bez wysokich lotów

W dniu 31.05.2024 o 18:10, Wojcio napisał:

Moja córka ma aluminiowego spectrala AL6 i bardzo go lubi. Lekki to on nie jest, ale bardzo dobrze sprawdza się w bike-parkach na trasach "średnie+". Córka skacze, ale też jeździ bez narzekania wycieczki z podjazdami. Spectral to takie "mini enduro". Na single typu Glacensis to grubo za dużo, na single typu Cygan, Dębowiec w Bielsku- w sam raz. Problem jednak jest taki, że spectral obecnie zdziadział. Wersja z aktualnej generacji AL6 ma mniej skoku, jest cięższa i ma moim zdaniem gorszy widelec. A tu kupujesz głównie dla zawieszenia. Więc choć jestem fanem Canyona (sam mam spectrala 125), to bym szukał gdzie indziej. Neuron to z kolei rower zdecydowanie spokojniejszy i delikatniejszy - na wycieczki, a nie jazdę z wyciągu. Na zdjęciu spectral w moim zdaniem właściwym, a może nawet maksymalnym użyciu. Więcej to już raczej Torq - zobacz Torq, to już rower, który nie ma takich ograniczeń. 

P.S. Małe hopki, single - to wszystko bardzo subiektywne - który bike park i jakie trasy są twoim terenem?

Zrzut ekranu 2024-05-31 o 18.02.20 Średni.jpeg

 

Mieszkam w Beskidzie Sadeckim
Najbliżej mam do Kluszkowców i na Palenicę, ale mamy karnety na grupę pingwina więc w tym roku jeździmy głównie Krynica i Kasina;

W dniu 31.05.2024 o 21:33, Wojcio napisał:

Jakie średnie koło? Swoją drogą fajnie, jakby autorka podała wzrost. 

Mam 168cm, i elektryka i mtb mam na kołach 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze każdemu będę powtarzał, ze dobra rama jest ważniejsza od dobrego amora, amora można wymienić. Spectral AL to sprawdzony sprzęt, dobrze jeździ, rozmiar S siadzie ci idealnie. U nich często są promocje więc cenę tez da się mieć dobra. Bezpośredni konkurent zarówno cenowy jak i jakościowo/przeznaczeniowy to YT Jeffsy, też złego słowa nie mogę powiedzieć i szczerze - nie szukałbym dalej. Ewentualnie jeszcze jest cos takiego jak Propain Tyee/Hugene choć z tym osobiście nie miałem styczności ale ludzie sobie to chwalą. 

Co do rozmiaru jeszcze: moja podpowiedz, kieruj sie reachem, najlepiej gdy będzie wynosił około 420-430mm. To złoty środek między zwinnością a stabilnością dla twojego wzrostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z ramą Ghosta? Z tego co kojarzę dawniej to był typowy 4 zawias bardzo chwalony a obecnie to virtual. W Krakowie wiadomo kto tym handluje od lat i przynajmniej ja znam raczej bardzo pozytywne opinie choć przyznaję z przed kilku lat. Szpeja czasem były nieco nazwijmy to nie spójne delikatnie ale w tej kwestii nie ma tragedii. Może ja też żle patrzę ale ceny u Niemca też nieco w górę i za dychę mamy RS 35 i napęd SX czyli śmieci jak dla mnie. Na promce w tej kasie jak pisałem można mieć nieporównywalnie lepszy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka SX w Spectralu AL 5 jest dość kiepskiej jakości, przez co może byc trudno zmuniś ją do poprawnej pracy. Jesli powłoka górnych goleni 35 Silver jest taka sama, jak w Reconie Silver, to jest dość delikatna i łatwa do zarysowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spectral przynajmniej AL6 - jak będzie promocja, to cena spadnie poniżej. Bez niej to wspomniany przeze mnie focus jest znacznie bardziej ciekawy (choć nie lekki). Zazdroszczę miejsca zamieszkania, ostatni tydzień spędziłem w Szlachtowej. Jak wycieczki oraz zielone i niebieskie to dziś jest taka okazja https://www.canyon.com/en-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/cf/neuron-cf-8-wmn/3171.html?dwvar_3171_pv_rahmenfarbe=GY%2FBU - koła w tym rozmiarze to 27,5 ale to nie koniecznie wada. Lekki, karbonowy i na bogato. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzętowo Focus Jam w tej cenie jest bezkonkurencyjny, sporo osób tym jeździ i sobie chwalą.

Podstawowy Jeffsy też osprzetowo bije Spectrala 5:

https://www.yt-industries.com/products/bikes/jeffsy/core-1/637/jeffsy-29-core-1/

Obecnie u Canyona bez promocji to tak słabo z opłacalnością.

Inna sprawa czy na zielone i niebieskie trasy są potrzebne aż takie krowy, chociaż jak mają wjeżdżać wyciągiem to czemu nie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Co jest nie tak z ramą Ghosta? Z tego co kojarzę dawniej to był typowy 4 zawias bardzo chwalony a obecnie to virtual. 

No może źle to ujałem - nie rama sama w sobie a dopasowanie ramy, 453 reacha (tyle ma ten Ghost w S) dla kobiety 168cm to za dużo, to będzie kobyła. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co o tym rowerze jeszcze powiecie?

https://roweroza.pl/rower-gorski-ns-bikes-define-al-170-2-29-2024?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwsaqzBhDdARIsAK2gqnew9X-i6sdfYkTk0JL3xzub7PJB1FRi2zKTo43IApxMwFs4fi8tQnMaAndTEALw_wcB

mogę go mieć za około 9500 tys.

osoba, która go poleca poleca też ten rower jeffsy, NSóów nie znam  w ogóle- ale serwis jest w PL i ponoć nie ma problemu żadnego nawet jak coś się rowerowi przydarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NS (to polska firma), to raczej na trasy czarne i bardzo czarne. Akurat w niedzielę kolega miał define 170. Ładne cacko, ale to ciężka artyleria. Już bardziej Jeffsy.  Ale ja sugerowałem neurona, który jest jeszcze łagodniejszy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...