Skocz do zawartości

[felga] Wymiana koła w rowerze elektrycznym, dobór felgi


Rekomendowane odpowiedzi

[przerzutka przednia]Shimano Deore XT T781
[dobór tylnej felgi do roweru elektrycznego, wymiana]


Dzień dobry mam przebywam w Holandii, pracuje w dostawach, zniszczyły mi się szprychy i felga w kole z tyłu. Rower to Habike Sduro Trekking 8.0 2018, koło ma jakby taki ręczny zamykacz(coś jak to do regulacji siodełka, że odginasz to i możesz sobie wyregulować siodełko, później znowu zginasz i jest zamknięte bez potrzeby używania kluczy) i po jego odgięciu od razu zdjąłem koło z łańcucha. Jedyny problem jest taki że jest tarcza hamulcowa na nim a po drugiej stronie zębatki jest ich aż 10, niestety bardzo długi czas jest oczekiwania do serwisów i chciałbym to sam wymienić. Chciałem więc zapytać czy po pierwsze jako laik jestem w stanie to zrobić i potrzebuję również pomocy w znalezieniu tej konkretnej części, żeby nie kupić złej.

Specyfikacja roweru - link gdzie jest dokładna specyfikacja z informacją o feldze tylnej.

Link do oferty którą znalazłem - czy to jest koło które się da, czy mogę przenieść na to zębatkę ze starego koła i tarczę, jakich kluczy potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez specjalnych narzędzi nie przełożysz kasety na nowe koło. Koło, które wybrałeś nie nadaje się, bo nie jest to tarczowych hamulców. Jak znajdziesz do tarczowych to jeszcze musi być odpowiednie mocowanie tarczy. Albo na 6 śrub, albo centerlock - w tym drugim przypadku potrzebne kolejne narzędzie. Zobacz jak mocowana tarcza - 6 śrub czy nie widać śrub (mogą być nity - wtedy centerlock). Raczej bez mechanika (choćby amatora) się nie uda - narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem.

Przykładowe linki żebyś wiedział o jakie parametry chodzi:

https://www.######.pl/pl/products/kolo-tylne-28-disc-piasta-shimano-hb-tx-506-8-9-10-rzedow-hamulec-tarczowy-obrecz-xmx-disc-czarne-80486

https://rowerek.pl/product-pol-28296-Kolo-tyl-MTB-29-Stars-FH-TX506-SLE-czarne-pod-tarcze-6-srub.html ,

ale jeżeli obecne nie wytrzymało to może musisz mieć coś mocniejszego tym bardziej, że napisałeś, że pracujesz w dostawach.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarczy to klucz torx T25 - taka gwiazdka. Przy przykręcaniu warto użyć threadlocka Jeszcze łyżki do opon. Tarcza na oko wygląda już na przetartą -  warto ją zmierzyć. I koniecznie obejrzyj jakieś filmy na YT jak się używa bacika do kasety. Jak ci to koło padło bo wszedł kij w szprychy to OK, ale jak w czasie jazdy, to jak pisze Chudzinki - warto poszukać mocnego (markowa obręcz, markowe nie cienkie szprychy i dobre wykonanie. Ale ja jesteś szczupły i wozisz pizzę, to się nie martw,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...