Skocz do zawartości

[buty MTB] Shimano XC3 vs Shimano EX7


Rekomendowane odpowiedzi

Buty Shimano SH-M086 zakupione w lipcu 2010 wyzionęły dziś ducha, skręcając przy tym prawie moją lewą kostkę (pęknięcie i oderwanie się części podeszwy od strony wewnętrznej).

Odkupując archiwalny temat, potwierdzam klamry z całych butów przetrwały najlepiej. Buty przez koło 7 lat nie były użytkowe, w tym roku intensywniej wróciłem do jazdy na rowerze.

W efekcie na początku maja zmieniłem rower (w poprzednim pękła rama przy sztycy), a dzisiaj staję przed dylematem w zakresie wyboru butów SPD.

Po analizach, na chwilę obecną planuję dokonać wyboru pomiędzy:

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/apparel-accessories/shimano-series-lsg-2024/SH-EX700.html

a

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/apparel-accessories/shimano-series-lsg-2024/SH-XC300.html

Moim faworytem są buty EX7, powstrzymuje mnie jedna kwestia - zgodnie z opisem oraz wizualnym (na podstawie zdjęć) usytuowaniu miejsca pod bloki, są one bardziej w środkowej części buta. 

Obuwie zostanie sparowane z PD-M540 i blokami SH-51.

To, że bloki będą w środkowej części buta może wpłynąć na? (poza zmianą położenia osi kolana, nie widzę innego wpływu)

Jak są wasze doświadczenia w tym zakresie? Czy może pójść w pewne XC3 (XC300)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX7 chyba nie będą tak sztywne jak typowe buty xc, mam MT7 które wyglądają podobnie do EX7 i lubie w nich jeździć na trailu ale mam też m182 i gdybym jeździł jak kiedyś xc z naciskiem na trening to jednak zakładał bym m182. W MT7 wygodniej sie chodzi i bloki nie stukają, do rekreacyjnej jazdy spoko jak najbardziej. Jak stawiasz na wyniki to jednak buty xc.

Edytowane przez Rafał87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem, pojeździłem po sklepach, z żadnymi butami powyżej się nie dogadałem.

Do tej pory używałem M086 rozmiar 48 - po dzisiejszych przymiarkach musiały być już dobrze rozbite, ponieważ wszystkie Shimano rozmiar 48 były małe!

Najlepiej leżały dla mnie buty Shimano RX6 - rewelacja w ułożeniu stopy, ze względu na rzeźbę podeszwy odrzuciłem...

Jutro jadę kupić buty SPECIALIZED Recon 2.0 wraz z nowymi blokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...