Skocz do zawartości

[napęd] dziwne odgłosy podczas pedałowania w Accent Hero carbon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak pisałem w tytule mam problem z Accent Hero carbon. Podczas pedałowania rower wydaje dziwne dźwięki (w załaczniku plik)

Generalnie tylko podczas pedałowania i nasila się to po dłuższej jeździe (wyglądą na to że musi sie rozgrzać), szczególnie podczas wiekszego obciążenia.

Czasami jest tak, że ten dzwięk jest cały czas, a po chwili cisza, a za chwilę znowu.

Był już trzy razy w serwisie, smarowanie, dokręcanie, dociąganie szprych itp, efektu żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suport był sprawdzany i przesmarowany.

najdziwniejsze jest to, że nie cały czas, im dłużej jadę tym bardziej trzeszczy, a w którymś momencie przestaje, potem znowu....

Jak pisałem wyżej, wygląda na to, że musi sie rozgrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy full suspension bywają krzywe. W zasadzie wszystkie są krzywe, tylko jedne bardziej niż inne.

Rozkręcić wahacz i sprawdzić czy otwory pokrywają się idealnie z łożyskami w ramie bez naciągania. Jeśli trzeba naciągać ramę po kilka milimetrów żeby skręcić wahacz to taki zestaw nigdy nie będzie cichy.

Kwestia wklejenia mufy suportu była już poruszona i tego się nie sprawdza smarowaniem wkładu suportu tylko inspekcją kleju wokół mufy.

Zmierzyć spasowanie wszystkich średnic. Średnica rury podsiodłowej w porównaniu do średnicy sztycy. Średnica endcapów piasty w porównaniu do średnicy haków w ramie. Średnica osi wahacza i łącznika w porównaniu do ich łożyskowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontrolowałbym jeszcze montaż dampera - może coś tam... a łańcuch chm - smarujesz czy jest suchy na wiór?

Pancerz od linki tylnej przerz. przewód hamulcowy do tyłu?

Łożyskowanie zawieszenia

spróbować z innymi pedałami?

 

Edytowane przez grzesiowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osobiście spróbowałbym w pierwszej kolejności wyjąć sztycę, wyczyścić ją a następnie przesmarować pastą do karbonu i złożyć wszystko w całość. Drugi krok to pedały, jeśli masz SPD to porządne czyszczenie i delikatne smarowanie sprężyn powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca była czyszczona ale jak pisałem wcześniej to jest tylko podczas pedałowania wiec myślę że to na 90% cos z napędem jest nie tak. Pedała mam platformy. 

Odgłos jest taki jakby coś było mocno napięte jak dla mnie... nie wydaje się że to kwestia ramy bo jak przestaję pedalowac to ten dźwięk ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trzeba metodycznie rozebać i sprawdzić. Mi kiedyś cykało na połączeniu osi piasty, a haka przerzutki, bo pewnie jakieś ziarnko piachu tam utknęło... zanim to znalazłem to pół roweru rozebralem 🤣

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...