Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Problem z regulacją, nie chce zrzucać z 3 na 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ustawieniem i regulacją przerzutki przedniej. Do rzeczy. Kupiłem dla syna używany rower Unibike Flash z podstawowym wyposażeniem sprzed 10 lat. Przełożyłem do niego moje części z roweru górskiego, którym mało co jeździłem, w składzie (wówczas działało bardzo dobrze):

- klamkomanetki ALIVIO m410 3x8
- przerzutka przednia ALIVIO m430
- korba ALIVIO m430 na kwadrat
- przerzutka tylna ALIVIO m430
- kaseta Shimano 8 rzędów

Przełożyłem i za choinkę nie udaje się poprawnie ustawić działania przerzutki przedniej tzn. wrzucanie 1->2->3 działa bezproblemowo, natomiast nie chce zrzucać z 3->2, ociera i nie zrzuca. Jak wrzucę na manetce 1 to przeskakuje bez problemu na 1.

Ustawiałem wg przewodników, filmików:
- wymieniłem linki i pancerze
- wozik przerzutki ustawiony 2 mm powyżej zębatki górnej, równolegle
- ograniczniki H i L, łańcuch nie spada
- suport wg specyfikacji

I dalej nie działa. Już myslałem, że połączenie klamkomanetek m410 z osprzętem m430 ma znaczenie, ale chyba nie z przednią przerzutką ? Kupiłem nawet klucz dynamometryczny, żeby z odpowiednią siłą dokrecić korbę, bo myslałem, że może zbyt mocno wkręciłem, ale nic nie daje.
Mimo nalepki na korbie MTB FC-m430 zastanawiam się czy to nie jest korba do trekkingu (m431), która ma dłuższy suport...

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły bo części jeszcze nie zajechane i pewnie posłużą, ale ta przerzutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...